Додати до маршруту

Заказник «Зачарована долина»

GPS координати: 48.31666565 23.04999924
Рейтинг:
265 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Іршавський заповідник «Зачарована долина» можна відшукати по орієнтиру села Ільниця - перший найближчий населений пункт. У туристичних маршрутах часто вказують вершину Бужора як помітну точку біля заповідника.

Являє собою «Зачарована долина» справжній земний рай з красот природи природного походження. Заповідник живописно об'єднав в собі густі масиви лісу з дикими тваринами,застиглу лаву з кварцовими утвореннями, Багаторівневі пагорби скель з гірськими озерами. Все це скарб офіційно стало заказником державного значення в 1978 році. Загальна площа заповідника перевищує 150 гектар, знаходиться він під охороною і є улюбленим місцем туристів.

Своє такого назва долина отримала завдяки особливим формам кварцових утворень, одержані в результаті вивержень вулкана сотні років назад. Висота таких утворень становить від 10 до 100 метрів, при цьому кожнамає свою власну форму, Нагадує добре знайомі предмети. Тут можна побачити такі творіння природи, як: верблюди з кварцитів, соколи, дерева, цілі замки, людина-велетень, а також водоспад. Кожен елемент був створений вулканом з лави, застиглої на пагорбах Великого Дола. Поруч є заказник «Чорна гора».

Коментарі