Додати у маршрут

Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького

Регіон:
GPS координати: 48.45574951 35.06375122
Рейтинг:
310 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту 0 Використань у звіті
Додати у маршрут

Дніпропетровський історичний музей імені Дмитра Яворницькогобув заснований в 1849 році. Його перша назва & ndash; Музеум старожитностей Катеринославської губернії. У той час в музеї налічувалося не більше ста експонатів. Однак завдяки зусиллям видатних політичних і культурних діячів, таких як Олександр Поль, Андрій Фабр і академік Дмитро Яворницький, колекції постійно поповнювалися і з часом стали одними з кращих у всій Росії.

сучаснебудівлю музею, розташоване на проспекті Карла Маркса, Було зведенов 1905 році. Воно було справжньою архітектурною перлиною Катеринослава, та й сьогодні ця будова вважається візитною карткоюДніпропетровська.Гроші на будівництво збиралися буквально всім містом, Значні кошти були пожертвувані місцевою знаттю.

деякачастина фондів була загублена в період з 1917 по 1920 рри, тоді його безцінні експонати були передані в інші новостворені музеї. І навіть, незважаючи на те, що згодом у музей було доставлено безліч конфіскованих у купців і дворян цінних предметів, швидко повернути експозиціям колишній рівень так і не вдалося. Однак поступово кількість раритетів, зібраних в стінах музею, збільшувалася, і в 1928 році їх було вже понад сорок тисяч.

Другий нелегкий період для історичного музею настав в роки Великої Вітчизняної війни. тодіпід час фашистського вторгнення в Дніпропетровськ багато експонатів були вивезені& Nbsp; вНімеччину, А певначастина унікальних археологічних знахідок була просто знищена. З тих пір музейна збірка щорічно поповнюється в середньому на три тисячі одиниць. За сухими статистичними цифрами стоїть безкорисливий і самовіддану працю кількох поколінь музейних працівників, завдяки яким фонди музею поповнювалися рідкісними експонатами.

Сьогодні вісторичному музеї зібрано понад 250 різних предметів& Nbsp; не тільки української, а й світової історії і культури. Це і археологічні пам'ятники, і колекція старовинних предметів Стародавнього Єгипту, і реліквії запорізького козацтва, стародруки 16-17 століть, і фарфор, меблі, годинник, зброя, живопис, ікони, кераміка, одяг, вироби з каменю, а також пам'ятники східних культур і багато іншого. У стінах музею регулярно проводяться різноманітні виставки, наукові конференції, лекції та симпозіуми.

У 1968-1877 рокахв старій будівлі музею були проведені масштабні реконструкційні роботи. До будівлі музею було прибудовано нове приміщення, в якому обладнанаДіорама & laquo; Битва за Дніпро & raquo;.
Історичний музей є пам'ятником архітектури національного значення, Загальною площею понад три тисячі квадратних метрів. Музей наповнює особлива атмосфера, тут відвідувач може не тільки заглянути в далеке минуле, а й відчути нерозривний зв'язок поколінь. Цей музей пропонується відвідати в рамкахекскурсії & quot; Пішки по Дніпропетровську & quot;. & nbsp;

Цей об`єкт у маршрутах

Цей об`єкт у статтях

Коментарі