Додати до маршруту

Біла альтанка

GPS координати: 49.58160782 34.56968307
Рейтинг:
2225 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Біла альтанка була відкрита під час святкування 200-річчя Полтавської битви в 1909 році. Вона була споруджена на тому місці, де під час Полтавської битви перебував Подільський сторожовий бастіон фортеці. Фортеця не мала кам'яних стін і була захищена тільки крутими схилами пагорба, на якому вона розташовувалася, земляними валами і частоколом. Під час Північної війни, тут же, поруч з бастіоном перебувала сторожова вежа, де солдати гарнізону та мешканці фортеці відбивали атаки шведів.

Це своєрідний пам'ятник - вісім колон, встановлених півколом, вгорі підтримують ажурний вінок, що нагадує подкову.На вінку напис - це цитата з Наталки Полтавки Котляревського: - & quot; Де згода в сімействі, де мир і тишина, Щасливі там люди, блаженна сторона & quot; . Написом навіяно інша назва альтанки - & quot; Біла альтанка & quot ;.

Споруда нагадує городянам, що саме тут на другий день після Полтавської битви відбулася зустріч ремісників міста з Петром I. Невипадковою і форма Альтанки - підковоподібна. Згідно з легендою, місцевий коваль на цій площі майстерно підкував царського коня, втратив підкову під час Полтавської битви. Саме ця легенда обумовила зовнішній вигляд споруди - підкова вигнута своїми краями до Успенського Собору, розміщена на колонах доричного ордера.

Під час німецької окупації Полтави 1941-1943р. альтанка була зруйнована, тому що на її місці влаштували спостережний артилерійський пункт.

У 1954 році було прийнято рішення відновити альтанку на колишньому місці, а втілити це в реальність допоміг проект головного архітектора післявоєнної Полтави Л.С. Вайнгорта. Подковообразная колонада доричного ордера на стилобаті з восьми колон девятиметровой висоти з точністю відтворила Білу альтанку. Нова споруда отримала і нову назву - «Біла альтанка» - до святкування 300-ої річниці возз'єднання України з Росією.

У 2008 р, до Дня міста, ротонда була обладнана світлодіодними лінійними лампами з чергуванням 256000 відтінків. Вечірньої пори, коли включається нічне освітлення, під ротондою щогодини починається світло-звукова П'ятнадцятихвилинна уявлення. Ця система була розроблена у французькому місті Ліоні.

На сьогоднішній день Біла альтанка - відмінне місце для відпочинку, а молодята традиційно використовують її як місце фотосесій.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі