Додати до маршруту

Висота маршала Конєва

GPS координати: 50°0’38”N 36°2’36”E
Рейтинг:
2104 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

 

Конєв Іван Степанович

Конєв І. С.

Меморіальний комплекс «Висота маршала Конєва» знаходиться в Дергачівському районі Харківської області. Це місце було вибрано не випадково, адже за часів героїчних боїв 1943 року, між двома невеликими селищами розташовувався спостережний пункт командувача Степового фронту І.С. Конєва, І.М. Манагарова та Г.І. Анісімова. Тут в лічені секунди приймалися доленосні рішення про ведення бою в завершальній стадії Белгородско-Харківської операції. Саме в цьому місці 22 серпня 1943 року був прийнятий історично важливий наказ про штурм Харкова.

Висота маршала Конєва

Висота маршала Конєва

Силами 69-х, 53-ій і 7-ій армій перша столиця України була остаточно звільнена від німецько-фашистської окупації. У повоєнний час місце стає пунктом проведення різних заходів пов'язаних з святкуванням Дня Перемоги. У 1965 р на висоті 197,3 вперше відбувся урочистий мітинг, а 3 роки по тому свій колишній командний пункт відвідав сам Конєв.

Висота маршала Конєва

За проектом скульптора Д. Сови в 1980 році був створений обеліск заввишки більше 18 м. І декоративної стрілою довжиною близько 3-х метрів. На наступний рік рішенням Харківської обласної ради обеліска було присвоєно звання пам'ятника історії. У 2003 р на об'єкті почалися роботи з облаштування меморіального комплексу, відкритішою якого входило в програму заходів пов'язаних з відзначенням 60-ї річниці Великої перемоги. В ході робіт були побудовані каплиця, стіна з пам'ятними дошками, приміщення для охорони, проведено ремонт самого обеліска, ступенів, прилеглих доріг і освітлювальних систем.

Висота маршала Конєва

Головна експозиція музею «Висота маршала Конєва» була створена на основі фонду Харківського історичного музею. Основною концепцією є відтворення подій тих трагічних подій, як найбільшої катастрофи в історії людства. Творці музею хотіли підкреслити саме трагічну складову Великої Вітчизняної, оскільки, за даними статистики, на Харківщині втрати серед населення перевищили цифру в півмільйона чоловік.

Висота маршала Конєва

Експозиція займає 7 залів загальною площею 425 м. Виставкові матеріали розташовані в хронологічному порядку. Унікальність виставки полягає в так званому паралельному показі. Цей метод дозволяє, аналізуючи показання документи і відомості, самостійно робити висновки щодо різних неоднозначних моментів історії. Отже, тематично всі зали діляться на:

  1. Харків в довоєнний період;
  2. Початок війни, військові дії на Харківщині в 1941 р
  3. Харківщина в період окупації. Рух опору;
  4. Бойові дії 1942-1943 рр.
  5. Остаточне визволення Харкова і області від німецько-фашистських загарбників;
  6. Жителі Харкова на фронтах Великої Вітчизняної;
  7. Зала слави

Висота маршала Конєва

Крім основної експозиції в залах номер 8 і 9 регулярно влаштовуються виставки, в тому числі і міжнародні. Найбільш відомими стали: «Україна - миротворча держава», на якій розкривалася діяльність України, як країни учасниці ООН, історія миротворчих місій за участю вітчизняних фахівців і т.д .; «Операція« Анадир »- виставка, яка висвітлює події Карибської кризи; «Ми перемогли смерть» - виставка присвячена в'язням, концентраційних таборів родом з Харківщини та багато інших.

Висота маршала Конєва

Крім того, співробітниками меморіального комплексу регулярно проводяться експедиції, головною метою яких, є пошук та ідентифікація безіменних солдат і їх належне перепоховання.

Висота маршала Конєва

джерело:
stepbystep-hdr.livejournal.com

GPS: 50 ° 0'38 "N 36 ° 2'36" E

Адреса: смт Солоницівка, Дергачівського р-ну

Контакт: +38 (05763) 7-31-42

Коментарі