Додати до маршруту

Водяний млин, Ягнятин

GPS координати: 49.75687027 29.30000687
Рейтинг:
165 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Автентичних водяних млинів на території України залишилося не так вже й багато. Одним з таких є водяний млин вягнятину.

Історія села

Село Ягнятин, Житомирській, згадується в документах ще з 11 століття, зокрема в літописі «Повість временних літ». Але в той час поселення називалося Неятін. А вже в 14 столітті село перейменували в нинішню назву.

Також поблизу села археологами була знайдена унікальна археологічна знахідка часів черняхівської культури, яка отримала назву Ягнятінське поселення.

Що тут можна побачити

Приготуйтеся до того, що водяний млин в ягнятину вас приємно здивує. Він дуже великий і з купою різноманітних прибудов.

Варто відзначити, що водяний млин тільки недавно знову почав працювати. Його купила компанія бізнесменів і пообіцяли, що відновлять. Що цікаво, з нього не зробили готель або чи ресторану. Водяний млин повністю прибрали і відремонтували!

Цікаві факти

Більшість млинів розташовані на річці Роставиця. Її довжина - будь 116 кілометрів. Починається вона в Вінницькій і впадає в Рось вже підбілою ЦерквоюКиївської. На цій водній артерії майже кожні 10 кілометрів стоїть якийсь старовинний водяний млин - вВерхівні, Паволочі, Ружині, Буках... Список можна продовжувати до нескінченності.

Як доїхати на млин в ягнятину

Якщо ви метою приїхати в Ікра поїздом, готуйтеся до того, що доведеться зробити кілька пересадок. Краще дістатися в Ружин зКозятин.це великазалізнична станція,через місто курсує багато поїздів. А звідси їхати в Ружин автобусом або електричкою (виходити на станціїЗарудинці).А звідси і до Ікра необхідно подолати якихось 8 кілометрів.

Коментарі