Додати до маршруту

Водоспад, Маліївці

GPS координати: 48.99171829 26.99655914
Рейтинг:
6803 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

водоспад вМаліївцяхє чи не головною цікавою пам'яткою села. Це не тільки мальовниче місце з чистим повітрям, але й історичне надбання краю. Ще на початку 19 століття Маліївці вважалися однією з перлин Поділля.

природа водоспаду

Свою назву село з населенням в 700 чоловік отримало від прізвища шляхтичів Малейовскіх, яким воно належало в 1493 році.

Головною визначною пам'яткою села є садиба Орловських, на півдні якої розбитий величезний ландшафтний парк. Спочатку форма парку представляла собою кленовий лист, але сьогодні ця подібність складно вловити. Незважаючи на запустіння, все ще можна побачити сосни віком понад два століття і найголовніше водоспад.

У минулі часи кожен поважаючий себе господар садиби прагнув наситити парк всілякими цікавинками. Тому тут був побудований рукотворний 18-метровий водоспад.

Вапнякова скеля встелена двоярусним гротом. Всередині неї на двох поверхах видовбані печери. Піднявшись на вершину скелі, і сьогодні можна розглянути трубу, що подає воду, але вона вже металева. Її встановили в радянські часи за гроші лікаря А. Соколова. А спочатку водопровід був дерев'яним.

Внутрішня частина скелі колись була язичницьким, а пізніше і православним храмом. Зовні на одній зі стін грота зустрічається дата «1865». Є кілька припущень щодо неї: можливо, вона символізує дату спорудження фонтану або рік народження передостаннього власника села Мечислава Орловського. Точно невідомо.

Як доїхати

Водоспад знаходиться в ландшафтному парку невеликого поселення Маліївці, що розташоване на лівому березі річки Вушка, в 7 кілометрах від траси Чернівці - Житомир. Траса йде до найближчого містечка Дунаївці, до якого можна дістатися, наприклад, зКам'янця-Подільськогорейсовим автобусом.

Коментарі