Додати до маршруту

Водоспад Джур-Джур

GPS координати: 44.80327606 34.46739578
Рейтинг:
297 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Неподалік від села Генеральське в мальовничій ущелині Хапхал знаходиться водоспад Джур-Джур -один з найкрасивіших кримських водоспадів. Утворений він місцевої рікою Східний Улу-Узень, що протікає через гірську ущелину. Висота водоспаду над рівнем моря досягає 470 метрів.

Джур-Джур, що в перекладі з татарської мови означає «вічно дзюркотливий» - найбільш повноводний водоспад Кримського півострова. Стрімкі потоки води спадають з п'ятнадцятиметрової висоти в глибокий котлован і течуть далі по ущелині. Водоспад повноводний протягом всього року, навіть в самий посушливе літо.

Якщо пройти вгору за течією,можна зустріти цілу плеяду каскадів і порогів, створених самою природою.Висота самого верхнього водоспаду складає 60 метрів. Знаходиться він в досить дикої і навіть небезпечною місцевості, дістатися до якої під силу лише досвідченим і витривалим туристам. У декількох метрах від водоспаду розташована однойменна печера, довжина якої сягає майже 800 метрів.

Прилегла до водоспаду територія облаштована для комфортного відпочинку і містить все необхідне для спостереження за ним: дерев'яні перила на крутих гірських стежках, зручні підходи до води.Купання у водоспаді офіційно заборонено, Тому як вода з нього використовується для водозабору жителями села.

На сьогоднішній день водоспад Джур-Джур і ущелині Хапхал мають статус державного гідрологічного заповідника. Дістатися сюди можна самостійно або в складі екскурсійної групи. Вхід на заповідну територію платний.

Коментарі