Додати до маршруту

Великоанадольський ліс

GPS координати: 47°39’52”N 37°25’52”E
Рейтинг:
3948 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Великоанадольський ліс - це широка смуга насаджень, яка тягнеться з північного заходу на південний схід Донецької області, між містом Волноваха та селом Благодатне. Площа державного заказника становить понад 2,5 тисячі гектар. Засновником лісу вважають Є.В. Гаффі, який першим підтвердив можливість створення подібної лісосмуги на голому степу, з малими водними ресурсами.

Великоанадольський ліс

Великоанадольський ліс

Створювався він протягом десяти років, починаючи з 1834 р У 1964 р він став заповідною територією, а ще за п'ять років заслужив статус державного заказника. Великоанадольський ліс можна назвати природним музеєм. Більш ніж столітні дерева створюють прекрасні ландшафтні картини. Серед порід дерев переважають дуб, клен, граб та ясен. Менш поширені берези, тополі і хвойні породи.

Великоанадольський ліс

Великоанадольський ліс нікого не може залишити байдужим. Чарівні тінисті алеї чергуються з гарними галявинами, а густі лісові насадження - з смарагдовими луками та озерами. На території заказника знаходиться Великоанадольський лісовий технікум - один з найстаріших в Україні.

Великоанадольський ліс

Пройшовшись по алеї від технікуму можна потрапити на місток через головний парковий ставок, який серед місцевих жителів отримав назву «Озеро Любові». Місце дуже затишне і для романтичного побачення краще просто не знайти. Знайшлося в Великоанадольському лісі місце і для екзотики. На території є дендрологічний парк, який час від часу поповнюється представниками флори Азії, Північної Америки, Центральної та Північної Європи.

Великоанадольський ліс, Комсомольський

Великоанадольський ліс, Комсомольський

З 1994 р в Великоанадольському функціонує музей лісу, який є частиною Донецького краєзнавчого музею. Це єдиний подібний музей в Україні. Будівля музею має свою цікаву історію. Побудовано його було ще в 1852 р за наказом брата Миколи I, як метеорологічна обсерваторія. У цьому будинку проживав і творець парку Графф зі своєю сім'єю. У музеї можна побачити основні етапи розвитку лісу, ознайомитись з документами та доповідями Граффа Лісовому Департаменту Російської Імперії.

Міст через водойму в Великоанадольському лісі

Міст через водойму в Великоанадольському лісі

Але заповідник має не тільки естетичне значення. Не так давно, на його території було вивчено унікальне для Східної частини України джерело радонових вод. Радон використовується для лікування захворювань опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, чоловічої і жіночої безплідності. Незважаючи на те, що цілюще джерело був виявлено досить давно, його лікувальний ефект вчені змогли довести тільки в останні десятиліття.

Великоанадольський ліс

GPS: 47 ° 39'52 "N 37 ° 25'52" E

Адреса: смт Графське, вул. Сонячна

Контакт: +38 (6244) 4-14-92

Коментарі