Додати до маршруту

Ужгородська філармонія

GPS координати: 48.62172318 22.29999352
Рейтинг:
754 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Одне з найвідоміших будівельУжгорода- будівля філармонії. Ужгородська філармонія є одночасно пам'ятником історії і архітектури.

Будівля була побудована в 1904 році. Раніше це місце, на березі річки Уж, займала єврейськасинагогаортодоксальної громади. Вона була побудована на гроші євреїв-меценатів. будівля виконанав неомавританском стилі. Це був вельми модний стиль для Європи тих років. Над проектом працювали архітектори Дюла Папп і Ференц Саболч.

прибудівництві синагогивикористовувалися рожевий мармур, кераміка, декоративний цегла. Фасад будівлі був прикрашений зображеннями на релігійну тематику. На даху розташувалися глиняні фігурні вежі з мідними прикрасами.

Після Другої світової війни будівля синагоги було передано Міністерству культури СРСР. У 1947 році будівлю перекваліфіковувалося в філармонію. Реконструкція будівлі, хоча і пройшлавельми успішно, Позбавила філармонію мавританського шику і розкоші. Абсолютно всі об'єкти релігійного характеру були ліквідовані. Скрижалі Заповіту з даху синагоги замінили лірою - символом музичного мистецтва.

Сьогодні філармонія є відмінною прикрасою міста. Регулярно проходять різноманітні концерти та фестивалі. відзначаєтьсявисокий професіоналізм колективуфілармонії. Глядачі в захваті від того, наскільки віддаються музиканти грі. Відвідування Ужгородської філармонії подарує вам масу теплих і приємних спогадів.

Коментарі