Додати до маршруту

Садиба Скаржинського

GPS координати: 47°42’52”N 31°24’36”E
Рейтинг:
3217 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Знаменитий родовий маєток славного козацького роду Скаржинських розташований у селі Трикрати Миколаївської області. Його було побудовано ще в XVIII в., В той час садиба належала герою російсько-турецької війни полковнику П. Скаржинському. Родинна резиденція збереглася до наших днів. Двоповерхова будівля з фамільним гербом над головним входом, тепер вона є власністю місцевої школи мистецтв.

садиба Скаржинського

садиба Скаржинського

З тих пір село Трикрати стає невід'ємною частиною історії Скаржинських. Цікаво, що до 1800 р село називалося Скаржинка. Існує кілька версій походження назви населеного пункту. Як не дивно всі три пов'язані з вигнанням людей.

Садиба Скаржинських, Трикрати

Садиба Скаржинських, Трикрати

За першою версією жителі села тричі виганяли Татаро-монгольських загарбників. Інша легенда оповідає про те, що запорожці тричі виганяли поміщиків, що намагалися привласнити собі ці землі. У третій легенді розповідається про те, що жителі села були дуже працьовитими і тричі виганяли з села всіх ледарів. Зараз село стало справжнім туристичним центром, перш за все, завдяки природі. Село розташоване на перетині трьох річок, на кордоні парку «Бузький Гард». На вигляд ця садиба дуже містична і за довгі роки встигла зародити безліч легенд.

Садиба Скаржинських, Трикрати

Проходячи по тутешнім заповідних місцях можна запросто побачити стару черепаху, їжаків, білок, вужів. Над головою постійно кружляють зграї диких голубів. У них в парку є власне місце: «Голубине гніздо». Це була слабкість Скаржинського. За свою працю в народі Скаржинський отримав звання Великого лісівника. До висадки лісосмуги він підходив з наукової точки зору. Він дотримувався досить простого принципу: дереву потрібно дати те, чого воно хоче. Іншими словами він висаджував в низинах породи, яким потрібна велика кількість вологи, а на схилах - солнцелюбні рослини і т.д. Згодом, до досвіду лісівника додався і досвід будівництва. Він спорудив близько 30 ставків і гребель.

Трикратський ліс

Трикратський ліс

Особлива гордість маєтку - це ліс-лабіринт. Такий незвичайний «лабіринт» Скаржинський висаджував з 1849 до 1870 р На жаль, під час бурі 1947 р лабіринт втратив більше 500 дерев. Через особливості кам'янистого грунту дерева не змогли врости в землю досить глибоко, тому їх буквально вирвало з коренем. Особливу увагу привертає «Дуб Любові». Величезне дерево в схоже на серце. Природно навколо нього відразу ж з'явилися сотні легенд про люблячі серця.

Трикратський ліс

GPS: 47 ° 42'52 "N 31 ° 24'36" E

Адреса: с. Трикрати, вул. Леніна

Контакт: +38 (05431) 9-24-56

Коментарі