Додати до маршруту

Садиба Павла Енгельгардта

GPS координати: 49.20292664 31.02853966
Рейтинг:
1896 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Історія садиби Павла Енгельгардта тісно пов'язана з ім'ям відомого українського поета Тараса Шевченка. Павло Енгельгардт, великий землевласник, в1828 році будує собі літній будинок на околиці села Будище.Серед численної челяді в служіння до панапотрапляє молодийкріпак Тарас Шевченко.Разом з Павлом Тарас Шевченко подорожує по світу, завдяки ЕнгельгардтаШевченко побував у Вільно і в Петербурзі.Поруч з садибою був посаджений парк -саме в один з дубів старого парку молодий Тарас ховав свої малюнки.

Садиба була у володінні Павла Енгельгардта аж до 1918 року. За радянських часів в будівлі садиби розташовувалася восьмирічна школа.До 200-річчя Тараса Шевченка в садибі були розпочаті реставраційні роботи. Згідно з проектом, було відремонтовано фасад будівлі, були відтворені альтанки і паркові алеї, реставровано винний льох, також відтворено будинок керуючого маєтком. У садибі планується відкрити музей імені Тараса Шевченка.

Садиба Павла Енгельгардта знаходиться на територіїландшафтного парку. Це те місце, в якому свій творчий шлях розпочав головний співає українського народу, його гордість - Тарас Шевченко.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі