Додати до маршруту

Садиба Наришкіних-Шувалових, Тальне

GPS координати: 48.87243271 30.69735909
Рейтинг:
2852 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У старовинному містечку Тальне Черкаської області причаївся палац Наришкіних-Шувалових, який є улюбленим місцем відвідин у туристів в цих краях.

Історія садиби

Підстава садиби заклав Потоцький в 1725 році, продовжив будівництво Шувалов, а закінчила його дочка Ольга. З тих часів на цій території і зберігся мисливський замок, який відносять до епохи ренесансу. Палац Наришкіних-Шувалових розташований в оточенні зарослого англійського парку.

Чудово стилізований під форми старовинного мисливського замку особняк був замовлений в 1896 році Шувалова у відомого данського архітектора Клеменсон. У 1902 році під керівництвом М. Реннова було розпочато будівництво. У роботах задіяли понад сотню робітників, якими керував умілий одесит Ахрап Кельман. Вже до 1903 року будівельні роботи були завершені, а головний фасад будівлі прикрасив графський герб.

Після подій 1917 року в палаці розміщувалися навчальні заклади, а в нелегкі часи окупації в особняку був госпіталь для німецьких льотчиків. Сліди від куль до сих пір видно на мідній покрівлі куполів. Потім з 1987 року в приміщенні функціонував музей хліба.

У нинішній час будинок Наришкіних-Шувалових у Тальному знаходиться не в найкращому стані. Затяжні реставраційні роботи поступово приводять особняк до напівзруйнованому станом, хоча в майбутньому тут планували відкрити музей трипільської культури.

архітектура палацу

Палац Наришкіних-Шувалових був досить оригінальної будівлі і відрізнявся фасадами і вежами, в які майстер вклав різні стилі, починаючи від ренесансу і закінчуючи класикою і романтизмом.

Маєток Наришкін складається з двох частин: житлової та господарської. Архітектура житлової частини будівлі нагадує середньовічний французький замок з двома вежами і полубашней, розкішним входом, широким ганком і різьбленими поручнями. Господарська частина будинку більше схожа на англійську будівництво з масивними балками, що підтримують стелю.

Усередині будівля була облаштовано за останнім словом тодішніх побутових зручностей & ndash; водопровід, електричне освітлення. За задумом Петра Шувалова в замку знаходилася картинна галерея, кімнати прикрашали цінні скульптури, а на почесному місці був виставлений золотий кубок. Кубок був виграний на скачках в Одесі скакуном з шувалівського конезаводу. Біля палацу збереглися надгробки з могил Софії, Петра і Павла Шувалових.

Як дістатися

Палац Наришкіних-Шувалових перебуває вТальному& Nbsp; Черкаській області. До містечка найзручніше добиратися на автобусі, який відправляється зУмані, Хоча можна доїхати і зЧеркас.

У самому Тальному вас цікавить вулиця Радянська. На перехресті Радянської та вулиці Самойлова потрібно згорнути вниз. Останнє пронумерована будівля матиме адресу Радянська, 78. Їдете повз у напрямку до парку & ndash; його добре видно. У парку є одна асфальтована дорога, яка через стадіон приведе вас до замку.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі