Додати до маршруту

Урочище Тунельна балка, Дніпропетровськ

GPS координати: 48.41516495 35.03589630
Рейтинг:
635 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Урочище Тунельна балка - одне з найбільш незвичайних місць Дніпропетровська. Унікальність пам'ятки полягає в тому, що знаходиться вона в істинному серце мегаполісу. незвичновеликаплощаживоїприродиз усіх боків оточена лініями доріг, забудовами будинків і житловими масивами (Сокіл, Тополя, Перемога, Запорізьке шосе).

Своїм розташуванням урочище приваблює сотні відпочивальників щодня. А близькість його до житлових районів має гостей до пікніків на природі або до активного відпочинку в компанії всією сім'єю в будь-який зручний час.

Історія тунельної балки

Своє звучну назву балка отрималавчестьзалізничноготунелю, Якій знаходиться тут, з'єднаний ниткою залізничних шляхів. Всі вони пролягають по дну балки, забезпечуючи місту зв'язок з Південним вокзалом. Вид на тунель досить мальовничий, він пролягає під автодорожнім шосе в глибині землі і протяжність його становить близько 800 метрів. Навколо тунелю розкинулася сама балка, по краях забудована приватним сектором і дачами.

структура урочища

Дивовижної краси місце унікальним чином залишається недоторканим людиною донині, незважаючи на те, що навколо шумить велике місто. Сюди люблять приходити для затишних прогулянок по мільйонам вузьких стежок балки, які заводять то на пагорб, то в долину, то в ліс, то на відкриту галявину.

Неймовірні пейзажі особливо гарні в квітучу весну або золотою осінню. Становить рослинність урочища такі дерева якдуби,клени,акації, Дикий горіх, кущі скумпії і багато інших. Все це вибухає різними фарбами живої природи, утворюючи незвичайної краси картину. Подібний пейзаж можна зустріти тільки в лісі або в заповіднику. Один з них можна знайти під Дніпропетровськом, називають йогоОбухівський або Кіровський ліс, Багатий рідкісними видами рослин і тварин. Недалеко від тунельної балки знаходитьсяпарк розваг «Лавина».

Коментарі