Додати до маршруту

Урочище Сагайдачного, Запоріжжя

GPS координати: 47.85366440 35.09039688
Рейтинг:
384 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Одним з наймальовничіших місць вЗапоріжжя, Безумовно, є урочище Сагайдачного. З прізвищем Сагайдачного урочище пов'язують побудовані гетьманом свого часу зміцнення.

Що можна подивитися в урочищі Сагайдачного

Урочище знаменито двома скелями, що носять назвиПоганий і Середньої. Перша була так названа лоцманами, які проводили суду, через свого абсолютно безглуздого розташування; говорили, мовляв, скеля села «по-дурному». Крім того, місцеві жителі розповідали, що на Поганий скелі карали і страчували козаків, а також на Поганий скелі свого часу перебував чумний лазарет. Середню скелю нерідко називали такожскелею Сагайдачного. На початку 19 століття на цій скелі був камінь, зовні схожий на козацьку курильну трубку і тому званийлюлькою.

На самій вершині скелі було поглиблення, в якому можна було комфортно сидіти як в кріслі. Археологи виявили на Середній скеліознаки стоянки епохи неоліту. Обидві скелі були ґрунтовно зруйновані в ході будівництва Дніпрогесу, їх залишки тільки нагадують, де раніше знаходилися ці могутні скелі.

Цікаві факти

До слова, до істориків дійшла ще одна версія походження назви урочища, яку розповіли старожили. В одному з прибережних балок жив козак-запорожець Сагайдак, який загинув у своїй хаті під час наступу царського війська в кінці 18 століття.

Як дістатися

Розташовується урочище Сагайдачного в Запоріжжі на лівому березі Дніпра в деякому поглибленні, що називається - в ямі, а обриви досягають висоти до 20 метрів. Навпаки урочища знаходитьсяострів Хортиця.

Коментарі