Додати до маршруту

Свято-Успенська Унівська Лавра

GPS координати: 49.72278976 24.59536934
Рейтинг:
3870 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

На околиці невеликого села Унів на Прикарпатті перебуваєодин з найстаріших монастирських комплексів в Україні. Повна його назва - Свято-Успенська Унівська Лавра Студійського Уставу.

Точна дата заснування монастиря невідома, але знайдені згадки про його існування в 14 столітті. У 1549 році монастир був спалений татарами. Вони часто робили набіги на землі Галичини, що були під владою польських королів. алешляхтич Олександр Лагодовський відновив храм в 16 столітті після свого чудесного зцілення. За легендою, шляхтичу, у якого боліли ноги, уві сні з'явилася Богородиця, звелівши шукати цілюще джерело в лісі. Коли Лагодовський омив ноги і видужав, він побудував над джерелом оборонну церкву з укріпленнями. Вважається, що, під час своїх пошуків він знайшов в лісі, на руїнах монастиря, і прекрасний образ, від якого йшло світіння.Чудотворна ікона Пресвятої Богородиці Одигітрії і зараз зберігається в Унівському монастирі.

У 1648 році обитель знову спалили татари, Які прийшли в Галичину разом з військами Богдана Хмельницького.Відродження Унівського монастиря пов'язане з родом Шептицьких, завдяки яким на початку 18 століття святиня була відреставрована. Однакпід час панування Австрійської імперії обитель закрили, А щоб врятувати її від розграбування митрополит Михайло Левицький перебудував її в свою резиденцію-палац, звідки правил єпархією 40 років. Тут же він і похований.

Чернече життя в храмі відродилася знову завдяки Андрею Шептицькому. Він присвоїв храму статус Лаври. За радянської влади монастир знову закрили, настоятеля отця Климентія заарештували. Зараз все знову стало на свої місця: обитель віддали віруючим.

На Чернечій горі знаходиться старе монастирське кладовище, а раніше, судячи з археологічних знахідок, було російське городище.

До Унева зЛьвоваходять автобуси з вулиці Личаківській.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі