Додати до маршруту

Київський укріплений район, Горенка

GPS координати: 50.58185577 30.29840469
Рейтинг:
1450 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Київський укріплений район в районі населеного пункту Горенка- це комплекс оборонних споруд, які були споруджені з 1929 по 1941 роки з метою захисту кордонів СРСР. Представляли собою польові укріплення і були розраховані на довготривалий захист.

Історія укріплення

Будівництво захисних споруд було розпочато навесні 1928 року, однак тривало всього 4 роки, потім район тимчасово законсервували. Відновили будівництво лише в 1935 році. Загальна протяжність Київського укріпленого району становить 85 км, а глибина оборонної споруди - 6 км.

Довготривалі вогневі точки в Київському укріпленому районі нічим не поступаються потужним і технологічно досконалим укріплень фінів. Багато з об'єктів збережені практично в первозданному вигляді, а деякі зруйновані потужними вибухами.

Що подивитися

Для знайомства з героїчними слідами війни не потрібно виїжджати далеко за межі Києва, досить лише відвідати його околиці. Кожному об'єкту зміцнення відповідає власний номер, який був присвоєний ще при будівництві, цей факт полегшує пошуки, а також допомагає краще зорієнтуватися.

У районі села Горенка знаходиться дворівнева довготривала вогнева точка № 481. Комплекс доповнено чотирма амбразурами, а також додатковим виходом в 20 м від споруди. У туриста є можливість відвідати внутрішню частину, однак для цього необхідно при собі мати гумові чоботи, так як в коридорах найчастіше багато води.

Як доїхати

Київський укріплений район знаходиться біля села Горенка. Сюди добиратися найзручніше з міста Київ. Село розташувалося в 30 км на північний захід від столиці. Горенка пов'язана з найближчими населеними пунктами автобусним та залізничним повідомленнями. Від центрального залізничного вокзалу Києва сюди вирушає приміський поїзд.

Коментарі