Додати до маршруту

Угольсько-Широколужанський заповідний масив

GPS координати: 48.26083374 23.74166679
Рейтинг:
430 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Центральною частиною Карпатського біосферного заповідника є Угольсько-Широколужанський масив, що розкинувся в басейнах річок Малої та Великої Угольки та Лужанки із загальною площею 15580 га. ценайбільший заповідний масив Європи, Де зростають букові праліси. Тут ніколи не проводилася господарська діяльність і ліси повністю зберегли свою первісність.

Завдяки захищеності масиву від холодних північних вітрів, тут в умовах м'якого і вологого клімату створені оптимальні умови для бука. Середня висота окремих дерев досягає 35 метрів при віці в 120 років. Тут також збереглися ділянки буково-грабових і буково-дубових лісів реліктового характеру. Понад 700 видів рослин налічується в цьому масиві, деякі високогірні види збереглися тут з часів льодовикового періоду - солнцецвет голий, ломикамінь метельчатая і інші.

На території заповідного масивузнаходиться близько 30 печер, Одна з найбільших - «Дружба», загальна довжина ходів якої становить більше одного кілометра, прикрашена величезними сталактитами. У печері "молочний камінь»Виявлено позднепалеолітная стоянка первісної людини.

Фауна заповідника не менш цікава, тут водяться рись, вовк, бурий ведмідь, лисиця та інші тварини. Серед копитних тварин особливо цінні олень карпатський і косуля європейська. Все різноманіття тваринного і рослинного світу становить єдине ціле унікальної екосистеми, розташованої в Українських Карпатах. Дбайливе ставлення до всього живого дозволить зберегти заповідні зони для майбутніх поколінь.

Коментарі