Додати до маршруту

Закарпатський музей народної архітектури та побуту

GPS координати: 48°37'14.8"N 22°18'21.2"E
Рейтинг:
4017 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У 1970 році відбулося відкриття Закарпатського музею народної архітектури та побуту під відкритим небом, метою якого стало збереження унікальних пам'яток дерев'яного зодчества Закарпаття. Основа етнографічного музею - дерев'яні будівлі разом з предметами побуту, які звозилися з усього Закарпаття.

Територія музею розташовується на південному схилі Замкової гори, що біля підніжжя Ужгородського замкуі займає площу 5,5 га. Тут представлені будови різних народів, що населяли Закарпаття - угорців, румунів, гуцулів, лемків, бойків, долинян. У кожному будові збережений інтер'єр, відповідний даному регіону, із зразками речей домашнього вжитку - все це можна оглянути всередині. Крім житлових будинків також представлено будівлю церкви, дзвіниця, школа, корчма, водяний млин, колодязь, кузня і багато іншого. Понад 14 тисяч експонатів знаходяться на території музею, Всі вони свідчать про багатою і різноманітною культури народів, що населяють Закарпатті.

Всі експонати унікальні і є шедеврами стародавнього зодчества. Одним з найбільш значущих є лемківська дерев'яна Михайлівська церква, Що датується 1777 роком, її висота становить 22 метри. Всього в Україні збереглося тільки дві церкви подібного типу. Стародавній храм на території музею продовжує своє життя, на сьогоднішній день тут постійно проводяться богослужіння.

Закарпатський музей народної архітектури та побуту користується великою популярністю, він цікавий і дорослим і дітям, тут все просякнуте любов'ю до історії рідного краю.

Приймає відвідувачів музей щодня з 10:00 до 18:00 влітку і з 9:00 до 17:00 в зимовий період часу. 

 

Цей об`єкт у статтях

Коментарі