Додати до маршруту

Кінний театр «Запорізькі козаки»

GPS координати: 47.79966354 35.13425446
Рейтинг:
1819 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

В районі міста Запоріжжя на Дніпрі розташований острів Хортиця. На початку 16 століття на острові Хортиця утворилася велика група вільних воїнів, які прозвали себе запорізькими козаками, а острів - Запорізької січчю. Козацьке військо відіграло велику роль в становленні України як вільної держави. Вони захищали рідні землі від навали татарської орди, польських гнобителів, шведських і російських завойовників. У них був власний політичний лад, своя економічна система і свої культурні традиції.

Сьогодні на острові Хортиця знаходиться макет козацького городища реальних розмірів, а також музей, присвячений історії українського козацтва, в якому представлена ​​велика кількість предметів побутового життя суспільства. Тут в 90-х роках 20 століття був створений кінний театр, який отримав назву «Запорізькі козаки». Однак історія кінного запорозького полку почалася набагато раніше. На початку 20 століття запорожці взяли участь в боях Першої світової і громадянських воєн.

Кінний театр «Запорізькі козаки» - це фольклорно-етнографічний ансамбль, який розташований на південно-східній території острова Хортиця. Сучасна козацька організація займається постановкою захоплюючих вистав для місцевих жителів і гостей міста. Актори виконують різні гімнастичні і акробатичні вправи - вольтижировки. Постановка включає елементи джигітів - трюків на конях. Це все виконується у вигляді ігор і змагань. Для уявлень кінного театру підбираються породисті скакуни, козаки одягаються в національні костюми, використовують середньовічну зброю. І, звичайно ж, на національних українських інструментах виповнюється народна музика. При виступі «Запорізьких козаків» створюється враження, що ви потрапили в далекі часи, коли січовики тренували свої навички верхової їзди.

Після представлення учасники кінного театру організовані заняття для глядачів. Досвідчені інструктори навчають їзді кожного бажаючого, незалежно від рівня підготовки. Театр організовує також кінні прогулянки мальовничими куточками природи острова Хортиця. Якщо ви професійний наїзник, можете взяти коня на прокат.

На території козацького городища знаходяться народні майстри з гончарства та ковальства, які зможуть виготовити для вас сувеніри прямо на очах. Тут також ви зможете покуштувати страви, приготовані за старовинними українськими традиціями.

Відвідування природного заповідника «Хортиця» та історико-культурного комплексу «Запорізька січ» з виступом кінного театру не залишать вас байдужими.

Дістатися до острова можна від центру міста Запоріжжя, звідки регулярно ходять маршрутні таксі на Хортицький мікрорайон - Бабурку. В саме ж Запоріжжі ви зможете потрапити з автостанції або залізничного вокзалу практично будь-якого міста України.

Коментарі