Додати до маршруту

Шевченківський національний заповідник

GPS координати: 49.73158264 31.51564217
Рейтинг:
1786 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Шевченківський національний заповідник, розташований в чотирьох кілометрах від центру міста Канева, першим в країні удостоєний статусу національного. До складу заповідника, площа якого становить 2500 га, входять вісім пам'яток культурної спадщини та Державний музей великого українського поета Тараса Шевченка. Крім того, на унікальній території українського лісостепу знаходяться пам'ятники археології, історії, палеонтології і геології.

Саме тут, на пагорбі біля Дніпра і був похований український поет Тарас Шевченко. Це місце Шевченка описав в одному зі своїх творів і заповідав поховати себе після смерті в Каневі. Після поховання Чернеча гора була перейменована в Тарасову гору і визнана національною власністю України. Через деякий час, в 1925 році на могилі поета було встановлено пам'ятник великому Кобзарю, який є найбільшим в країні. А поруч з місцем поховання побудований літературно-меморіальний музей.

Особливістю заповідника є монументальні гранітні сходи, обладнані металевими ажурними перилами в стилі українського національного орнаменту. Щоб піднятися на Тарасову гору, вам доведеться подолати триста сорок два щаблі. Піднявшись на вершину, ви зможете помилуватися прекрасним парком з дубової алеєю і численними пам'ятниками. З оглядового майданчика відкриваються дивовижні види на первозданний Дніпро і його береги.

Обов'язково відвідайте музей, розташований в українській хаті, в якій так і не довелося пожити поетові. Він лише розпорядився купити для нього цей будинок, який сьогодні відомий як «Тарасова Світлиця». Музейна колекція складається з двадцяти тисяч експонатів, серед яких особисті речі Тараса Шевченка, рідкісні видання його віршів, художні твори зарубіжних і українських письменників, архівні документи, кіно і фотоматеріали, аудіо та відеозаписи знаменитих бандуристів і кобзарів.

У селі Моринці, яке знаходиться на території заповідника, ви зможете побувати на подвір'ї дідівської хати Тараса Шевченка, де в його честь встановлено меморіальний камінь. У селі Будища зберігся будинок поміщика Енгельгардта, там молодий кобзар служив козачком. Сьогодні на цьому місці розташована пам'ятна дошка, а поблизу досі стоять багаторічні дуби, в дуплі одного з яких Тарас ховав свої перші малюнки.

На території заповідника регулярно проводяться всілякі виставки, фестивалі, виступи відомих хорових колективів і оркестрів, а також творчі зустрічі з талановитими лауреатами Національної премії імені Тараса Шевченка.

Унікальним поєднанням минулого та сучасності, реальності і стародавніх легенд є Шевченківський заповідник. Приїжджайте в це чудове місце, де сама природа створила чудові умови для гарного відпочинку та оздоровлення серед прекрасних лісів і мальовничих пейзажів.

Дістатися до заповідника можна на рейсовому автобусі, що курсує за маршрутом Київ - Канів, від столичної автостанції «Поділ».

Цей об`єкт у статтях

Коментарі