Додати до маршруту

Пам'ятник Тарасу Шевченку, Харків

GPS координати: 50.00111771 36.23418808
Рейтинг:
3235 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Поява пам'ятника Тарасу Шевченку в Харкові стало важливою подією міста. Великий поет мав величезне значення для становлення і розвитку української літератури. Він був борцем за свободу українського народу, за його краще майбутнє.

Пам'ятник Тарасу Шевченку урочисто відкрили 24 березня 1935 року в парку, названого на його честь. Він був створений руками скульптора Матвія Манізера та архітектора Йосипа Лангбарда. Пам'ятник виконаний у стилі поширеного тоді сталінського бароко і являє собою багатопланову композицію. Його ступінчаста структура закінчується 4,5-метрової фігурою Тараса Шевченка, який гнівно стискає праву руку в кулак і хмуриться. На самому постаменті по спіралі розміщені 16 динамічних фігур менших за розміром. Серед них можна розгледіти кріпаків, серед яких виріс співає, героїв його творів і простих робітників. Всі фігури монумента виготовлені з чорного лабрадориту вагою 30 тонн.

Автор оригінальної конструкції пам'ятника Великому Кобзарю приховав всередині композиції одну деталь - колесо. Харків'яни стверджують, якщо знайти його, то ви обов'язково зустрінете свою любов.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі