Додати до маршруту

Ратуша, Львів

GPS координати: 49.84180069 24.03170013
Рейтинг:
2129 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Площа Ринок є частиною історичного центруЛьвова, Який входить до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Візитною карткою площі і її центральною спорудою є львівська ратуша.

У 1356 року Львів отримав Магдебурзьке право - і з'явилася необхідність в місці, де б розташовувались місцеві органи управління. Таким чином була побудована перша дерев'яна ратуша. Це слово походить з німецької мови «Rathaus», що означає «будинок ради». На жаль, ратуша згоріла в 1381 році, пізніше її відбудували, а в 17 столітті побудували вежу. У львівських архівах зберігається цікавий документ, датований 14 липня 1826 року, в якому йдеться про те, що ратуша знаходиться в задовільному стані. Саме під час підписання цього документа ратуша завалилася, загинуло вісім осіб. У 1835 році була зведена нова ратуша в стилі віденського класицизму. Ратуша зберегла свій зовнішній вигляд до сьогоднішнього дня. Лише купол, який був зруйнований під час повстання 1848 року, був замінений на балкон, звідки відкривається мальовничий вид старовинного Львова. На башті розвивається синьо-жовтий прапор, який вперше був вивішений в 1919 році.

Існує цікава легенда про ратушу. Колись в її приміщеннях знаходився суд. Так сталося, що невинний був засуджений до смерті. Після цього в залах ратуші почав з'являтися привид труни. Тоді, на книзі, в якій записували судові рішення, написали: «пам'ятай про труну». Багато часу пройшло з тих пір ... Сьогодні в приміщенні ратуші знаходиться Львівська міська рада. Всі бажаючі можуть туди увійти і піднятися на саму вежу. Вам необхідно буде подолати приблизно 400 сходинок, щоб потрапити на оглядовий майданчик. Також у вас буде можливість побачити механізм годинника, які працюють з 1852 року. Кажуть, якщо піднятися на площадку і загадати бажання, коли б'ють годинник, то воно неодмінно збудеться.

Коментарі