Додати до маршруту

Музей зброї «Арсенал», Львів

GPS координати: 49.84109879 24.03529930
Рейтинг:
2134 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Музей зброї «Арсенал» - відділ Львівського історичного музею, відкритий в 1981 році. Розміщений музей в приміщенні пам'ятки архітектури 16 століття - колишньому Міському арсеналі. Його експозиція налічує тисячі експонатів: від традиційного зброї в колекційну і унікальною. Нарешті, незаперечним свідченням популярності Львівського музею зброї є те, що кожен рік його відвідує понад 100 тисяч осіб.

Експозиція музею «Арсенал» вражає своєю різноманітністю й унікальністю. У ній представлені бронзові гармати, сокири, рушниці, обладунки, булави, посуд із зображенням зброї, шаблі, військові ордени, військові головні убори і багато інших експонатів, зібраних в 30 країнах світу! Облаштована експозиція так, що кожен відвідувач може легко зорієнтуватися, який перед ним різновид зброї, де і коли він був виготовлений.

Одним з найцікавіших експонатів музею унікальний німецький меч 16 століття. Другий такий зберігається в лондонській «Колекції Уоллеса». Розповідають, що ця зброя була власністю одного з видатних німецьких ковальських сімей. До слова, рукоятка меча прикрашена не тільки звичайної шкірою, але і шкірою ската - дуже цінним в той час матеріалом.

Ще одним незвичайним експонатом є шабля-трофей Віденської битви. Особливість цієї зброї в тому, що вона має два леза. Шабля потрапила в музей з колекції Вацлава Жевуського. Цей експонат оснащений вигравіруваними на ньому перш трідцятікніжжями з Корану. Крім того, за легендами, саме такою зброєю володів пророк Магомет і полководець Чингісхан.

Але не тільки цими двома експонатами славиться Львівський музей зброї. У його колекції - десятки цінних видів озброєння, деякі з яких декоровані: самоцвітами, золотом, корали, слоновою кісткою, перлами. Є тут зброю з Африки, Німеччини, Польщі, Японії, Австрії. При цьому найбільша колекція музею - збори холодної зброї. Тут є всі типи середньовічних мечів, ятагани, алебарди, булави і т.д .. Також в музеї можна побачити унікальні давньоруські булави 11 - 12 століття, обладунки «крилатих гусарів» Речі Посполитої та іранський щит 17 століття, татарський щит-калкан 17 століття , виконаний з виноградної лози, а також зброя, виготовлена ​​гуцульськими майстрами в 18-19 століттях.

Не менш цікавою є і сама будівля музею - фортифікаційна споруда 1554 - 1556 років. Нарешті, на окрему увагу заслуговує відданість своїй справі працівників музею: відвідувачі можуть не тільки оглянути багату колекцію музею, а й замовити театралізовану або нічну екскурсію, яка залишить неабиякі враження від побаченого.

Дістатися до музею зброї «Арсенал» дуже просто, адже розташований він в центрі Львова на вулиці Підвальній, 5. В музей курсують десятки маршрутних таксі.

Коментарі