Додати до маршруту

Музей пивоваріння

GPS координати: 49.84772110 24.01555061
Рейтинг:
2913 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Поціновувачам пива буде цікаво відвідати музей пивоваріння (єдиний в Україні), дізнатись більше про історію та технологію виробництва цього напою.

Музей відкрито 2005-го року в підземеллях Львівської пивоварні, найстарішого виробника пива в Україні, що працює вже понад 300 років.

У музеї пива. Фото: lviv.com

У музеї пива. Фото: lviv.com

Взагалі пиво - ровесник єгипетських пірамід. Давні шумери теж мали рецепти його виробництва. В Україні давні слов'яни варили пиво всією родиною раз на рік, після збору врожаю. Ці традиції пивоваріння упродовж Середньовіччя перейшли з села до міста, у містах з'явились навіть цехи пивоварів. Зокрема перший збережений до наших днів статут львівського броварного цеху (профспілки)  був складений ще 1425-го року! 

Та все ж до початку XVIII століття львівське пиво було маловідоме і вироблялося в напівкустарний спосіб. У Львові пили багато: зі Сходу купці везли горілку, із заходу - чеське пиво. Місто втрачало гроші на цьому імпорті, тому князь і коронний гетьман Станіслав Потоцький, запеклий ворог козаків, запропонував ордену єзуїтів створити броварню у Львові.

Дата заснування Львівської пивоварні в музеї.

Дата заснування Львівської пивоварні, увічнена в музеї.

1715-го року монахи нарешті збудували своє підприємство у Клепарові (колишнє село) на захід від центру Львова. Сучасна Львівська пивоварня розташована саме тут!

За наступні століття броварня пережила як піднесення, так і падіння. Тепер вона належить корпорації "Carlsberg-Україна". Старовинні погреби стали основою для створення музею, що отримав назву "Львіварня". Тепер цей музей не лише експонує предмети, що пов'язані з виробництвом пива: тут можна ще й продегустувати цей напій!

Мурал (стінопис) прикрашає будівлю Львівської пивоварні. Фото: lvivarnya.com.ua

Мурал (стінопис) прикрашає будівлю Львівської пивоварні. Фото: lvivarnya.com.ua

Перлиною музею є величезна колекція пивних бочок та кухлів. Представлені й рідкісні книги з рецептами та технологіями пивоваріння. Найстаршим друкованим експонатом є диплом пивовара 1796 року.

Музейні експонати. Фото: Pitrus, CC BY 2.0

Музейні експонати. Фото: Pitrus, CC BY 2.0

Цікавий експонат - воскові фігури ченців-єзуїтів. Цей музей сподобається Вам, навіть якщо саме пиво Вас не цікавить: він багато розкаже про історію Львова й України з несподіваного ракурсу, дозволить торкнутись Середньовіччя в буквальному сенсі. Атмосфера тих часів залишилась у цих підземеллях назавжди.

Воскові фігури монахів-єзуїтів. Фото: lvivarnya.com.ua

Воскові фігури монахів-єзуїтів. Фото: lvivarnya.com.ua

Музей величезний: на 2 тисячах квадратних метрів можуть відвідувати екскурсію та арт-зону, перебувати у конференц-залах до 500 людей.

Сучасний дегустаційний комплекс на 3 поверсі музею відкрився після реконструкції 2017-го року

Сучасний дегустаційний комплекс на 3 поверсі музею відкрився після реконструкції 2017-го року

Гості музею можуть навіть зварити власне пиво просто в музеї!

Відвідування музею коштує 60 грн; для пільгових категорій 48 грн. Квитки можна придбати на офіційному сайті закладу: lvivarnya.com.ua.

За додаткову ціну доступні й екстра-послуги.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі