Додати до маршруту

Тернопільський став

GPS координати: 49.55261230 25.57947540
Рейтинг:
6252 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

візитною карткоюТернополяє величезнарукотворне озеро в самому центрі міста. Це мальовниче місце оточене парками з усіх боків.

Тернопільськийставок був побудований ще в 16 століттіна болотах річки Серет майже в той же час, що і саме місто. Його творцем є Ян Тарнавський, коронний гетьман Тернопільського замку. Озеро служило сполучною ланкою для оборонних споруд, зведених для захисту від турецько-татарських набігів. Ставок знав часи занепаду, і в роки Другої світової війни був повністю знищений.

У 50-і роки 20-го століття почалосямасштабне відновлення ставка, який назвали Комсомольським озером. Його площа склала близько 300 гектарів. Назва «Тернопільський став» з'явилося в 1991 році, після проголошення Незалежності України.

У 60-і роки на ставку спорудили«Острів закоханих», Який вважається сьогодні одним з найромантичніших місць в Україні. Дістатися до острова можна лише на човні, а взимку, коли воно покривається товстою кригою, можна дійти пішки.

На озері курсують 2 пасажирських теплохода, які катають жителів міста і туристів.

Тернопільський став багатий тваринам рослинним світом. В кінці червня зацвітає жовта латаття. Нерідко можна зустріти диких качок і річкових чайок. Тут водяться коропи, щуки і соми. Водолази розповідають, що деякі соми досягають довжини більше 2 метрів.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі