Додати до маршруту

Тернопільський замок

GPS координати: 49.55339050 25.58767319
Рейтинг:
1990 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Кожне місто викликає якісь свої асоціації. Наприклад, коли ми говоримо проЛьвові, В уяві постає площа Ринок з ратушею, в розмові проЧернівцяхзгадується університет, а проТернополі& Ndash; ставок. Мало хто помічає, що на його березі знаходиться замок. Правда, від колишньої фортеці залишився хіба невеликий палац.

Історія Тернопільського замку

У далекому 1540 році король Сигізмунд I дарує землі біля річки Серет гетьману Яну Тарновському. Незабаром в долині річки Тарновський наказує побудувати дамбу. Серет почав розливатися, утворюючи ставок, нині відомий якТернопільський.

У той же рік недалеко від ставка починається будівництво Тернопільського замку. Функція фортеці складалася в тому, щоб зупиняти татарські набіги відТеребовлі& Nbsp; і вБуська. Будівництво тривало вісім років.

З південного боку фортеця захищала річка і ставок, а з інших сторін були вириті & nbsp; величезні і глибокі рови. Дістатися до замку можна було через перекидний міст.

У зв'язку з будівництвом такого масштабного споруди, місто звільнялося від податків. Але через два десятка років замок почали перебудовувати. Цим зайнявся син Тарновського & ndash; & nbsp; Христофор. Також безліч грошей і сил вклав у розбудову фортеці Томаш Замойський, якому місто дісталося в якості приданого від дружини Катерини & ndash; & nbsp; дочки князя Костянтина Острозького.

Найбільших руйнувань спіткали Тернопільський замок в 1675 році. Турки зірвали оборонні вежі, стерли з лиця землі фортифікаційні споруди, висушили ставок.

Коли місто перейшло в руки Собєських, замок відбудували до первісного вигляду, і так він простояв до кінця 18 століття. А вже на початку 19 століття владика міста Франциск Коритовський вирішує перебудувати замок у палац.

З 1810 по 1815 роки Тернопіль перебував під владою Російської Імперії. У палаці відкрили казино, проводили гучні бали. А з 1843 палац переобладнали під казарми, які там були до 1939 року.

20 століття виявилося не надто сприятливим для палацу. Під час Першої світової війни він горів. Але найбільший удар він отримав навесні 1944 року. Там розміщувалися нацистські війська. Солдати Червоної арміїпідірвали будівлі навколо палацу.

Після війни, в 1957 році, замок поступово відновили, а в його приміщенні розмістили спортивну школу.

Тернопільський замок в наші дні

Зараз тут знаходиться спортивна школа. У 2009 році городяни підняли питання про розміщення в палаці музею історії міста і відкриття залу для делегацій. А вже в квітня 2015 був покладений старт для створення музею в підвалах колишнього замку.

Як дістатися до замку в Тернополі

Доїхати до Тернополя дуже легко, адже в місті перетинаються важливі залізничні та автомобільні шляхи. А сам замок знаходиться практично в центрі на вулиці Замковій, 12.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі