Додати до маршруту

Театр ляльок, Рівне

GPS координати: 50.62286758 26.24842834
Рейтинг:
753 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Рівненський ляльковий театр & ndash; місце, що полюбилося не тільки дітьми. Постановки театру із задоволенням відвідують і дорослі.

Історія Театру ляльок

Ляльковий театр в місті Рівне почав свою історію не так давно. Дебютним для першого складу трупи став 1975 рік. Незважаючи на те, що рішення про заснування було прийнято обласним виконавчим комітетом, трупа була радше союзом ентузіастів без власного будинку і навіть інвентарю. За місяць актори отримали кілька автобусів, костюми і, що найголовніше, свою першу базу, яка представляла собою напівпідвальне приміщення, що знаходиться на вулиці Мануїльського.

Однак дебютний спектакль театру пройшов далеко від офіційного місця розташування. Сезон був відкритий постановкою & laquo; Маленька фея & raquo; в селі Межиріччя. Далі виступи театру також проходили на гастролях по селах і селищах Рівненської області, а виділене приміщення швидше служило як склад і репетиційної площадки.

Зведення будівлі театру

Питання про постійне розміщення театру остаточно вирішилося в 1976 році. У тому ж році був закладений фундамент будівлі. Авторами проекту стала група з трьох талановитих архітекторів: П. ​​Кондратюк, М. молодят, С. Царинник. Нова споруда вирішено було побудувати на вулиці Червоноармійській, 27. У наш час вона носить ім'я Симона Петлюри.

Будівництво йшло запланованими темпами і вже в 1979 році жителі міста змогли побачити завершена будівля, виконане в сучасному стилі. Зал театру був розрахований всього на 256 місць і з самого першого спектаклю почав збирати аншлаги.

& Laquo; Золотий час & raquo;

& Laquo; Золотий час & raquo; театру випадає саме на 80-ті роки. Стационарность дозволила запрошувати в нього багато нових акторів і фахівців. Чи не відмовлялися режисери та від представників талановитих аматорських колективів. У 1989 році театр був удостоєний вищої творчої категорії.

В незалежній Україні творчий колектив продовжує свою плідну роботу і в 2007 році отримує заслужену нагороду у вигляді звання & laquo; академічний & raquo ;.

постановки театру

Постановки Рівненського театру завжди яскраві, повчальні і добрі. Всього за перші 3 роки репертуар вже включав 18 подань.

Постановки & laquo; Мальчиш-Кибальчиш & raquo ;, & laquo; Я & ndash; Курча, Ти & ndash; Курча & raquo ;, & laquo; Гусеня & raquo ;, & laquo; Семба & raquo ;, & laquo; Великий Іван & raquo; і & laquo; Дідусь Мороз & raquo; особливо полюбилися як дорослим, так і маленьким глядачам.

Одним з найпопулярніших вистав є & laquo; Різдвяна ніч & raquo ;. Саме цей спектакль уже встиг взяти 10 нагород, беручи участь в міжнародних фестивалях.

Репертуар Рівненського театру & ndash; це не тільки українська, а й зарубіжна класика. Постановки несуть в собі ідеї загальнолюдських цінностей, гуманізму, і все це відбувається завдяки щоденній вдосконалення і розвитку сучасного українського театрально-лялькового мистецтва.

Сьогодні уявлення відвідують навіть малюки, починаючи з 3 років і закінчуючи їх бабусями і дідусями.

Як доїхати

Дістатися до театру ляльок в Рівному можна від залізничного вокзалу. Потрібно відправитися на найближчу зупинку і за допомогою міського автобусного маршруту № 2 або маршрутного таксі № 39 дістатися до зупинки & laquo; вул. Симона Петлюри & raquo ;. Далі пішки до ЗОШ № 1, а звідти до будівлі тетра за адресою вул. Симона Петлюри, 15.

Час роботи каси: Вівторок-п'ятниця з 13:00 до 19:00, субота-неділя з 09:00 до 15:00.

Тел. каси: (068)589-76-52.

Коментарі