Додати до маршруту

Театр імені Миколи Садовського

GPS координати: 49.23484039 28.46385193
Рейтинг:
2102 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Театр імені Миколи Садовського - це пам'ятник архітектури та він є одним з найпопулярніших місць відпочинку жителівВінниці.

Історія театру

Повна назва цього будинку Мельпомени - Вінницький державний академічний музично-драматичний театр імені Миколи Садовського.

Перші камені в фундамент майбутнього театру закладені в 1910 році відомим архітектором Григорієм Артиновим, який створив архітектурний вигляд Вінниці. Варто сказати, що з коштами на будівництво театру проблем не було: вінницька буржуазія не скупляться. Новий театр побудували за 11 місяців.

До 1917 року театр не мав своєї трупи. На тутешньої сцені з'являлися приїжджі актори. Постійний акторський склад з'явився в театрі в 1920 році під керівництвом Гната Юри.

На сцені вінницького театру ставили вистави театр Леся Курбаса «Березіль», Московський театр драми Всеволода Мейєрхольда. А в 1924 і 1926 роках в театрі читав свої вірші футурист Володимир Маяковський.

Будівля театру виконана в стилі модерн. Реконструкція була проведена в 1949 році. Фасад будівлі прикрашений розкішною ліпниною і сценами із вистав. Зовні театр нагадує античний храм богині Афіни і його по праву можна назвати «храмом мистецтва».

У 1957 році після вдалих гастролей в Москві вінницькому театру присвоїли ім'я «корифея» Миколи Садовського (Тобілевича).

Біля театру єплоща, Де можна неквапливо прогулятися перед спектаклем. По сусідству з театром розташовуються не менш цікаві споруди: будівляобласної бібліотекиі міська рада.

Репертуар театру різноманітний. Тут можна подивитися постановки класичних творів українських та зарубіжних письменників і сучасні уявлення.

Театр імені Миколи Садовського - культурна перлина Вінниці. Ви не витратите час даремно, якщо не тільки помилуєтеся красою цієї будівлі, але і побуваєте на одній з вистав. Це приголомшливе місце з прекрасною енергетикою!

Як доїхати

Театр імені Миколи Садовського у Вінниці перебуває на Театральній площі недалеко відцентрального міського парку.

Коментарі