Додати до маршруту

Свято-Успенський собор, Хорол

GPS координати: 49.78312683 33.28053284
Рейтинг:
3908 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Свято-Успенський собор розташований в старому місті Хорол на Полтавщині. Ця відома архітектурна пам'ятка міста є - візитна картка. Цей собор є центральним храмом Хорола.

Історія собору

Перша дерев'яна церква в честь Успіння Пресвятої Богородиці була збудована на місці нинішнього собору в 1715 році. Вона згоріла в 1778 році.

  • У 1808 році на її місці побудували нову кам'яну церкву з прибудованою дзвіницею. Для її побудови виділив кошти купець на прізвище Чеботарьов.
  • У 1930 році церкву закрили, а в 1934 році її демонтували військові. Цеглою зі стін церкви були вимощені міські тротуари. У 1940-1950-х роках богослужіння проводили в приміщенні комбінату комунальних підприємств.
  • У 1953 році парафіяни купили глиняна хата. Його обклали цеглою і перетворили на молитву. Протягом майже 70 років собор залишався зруйнованим, а богослужіння проводилися в молитовному домі.
  • У 2002 почалося будівництво нового храму на колишньому місці. Будова було відновлено за архівними фотографіями. У 2007 році будівництво завершилося, собор освятили.

архітектура храму

Свято-Успенський собор побудований з цегли. У плані він має хрестоподібну форму. На ньому встановлено два невеликих купола з хрестами. Вікна храму арочної форми. Дах металева. На фасадних стінах собору встановлено декоративні карнизи, а перед головним входом - кам'яні сходи. Фасад пофарбований в темно-коричневий колір.

Усередині храму стіни покриті розписами на біблійну тематику, встановлений дерев'яний іконостас. Навколо території храму встановлена ​​огорожа.

Зараз собор належить парафії Української православної церкви.

Як доїхати

Свято-Успенський собор розташований в центральній частині містаХоролв Полтавській області. Через місто проходить залізниця і є однойменна станція.

До міста зручно їхати власним автомобілем. Через Хорол проходять автодороги Т 1709 і Т 1716, а поруч - автомобільна дорога E40 / М03.

Коментарі