Додати до маршруту

Свята гора, Полупанівка

GPS координати: 49.47611618 25.98665237
Рейтинг:
1881 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Неподалік від Тернополя вПолупанівцізнаходиться Свята гора.

Історія вершини

Село Полупанівка відомо з 16 століття, жили тут в основному поляки. У північній частині селища знаходиться Свята гора. Відома вона з давніх часів. І хоча зараз гора вважається християнською святинею, тут знайшли залишки стародавнього святилища.

З гори випливають кілька джерел, вода яких славиться своїми цілющими властивостями. Одне джерело витікає з відбитка стопи Божої Матері.

З 1994 року Свята гора є ландшафтним заказником місцевого значення.

У 2010 році на Святій горі відкрили Хресною дорогою. Тут ви зможете побачити 14 образів Ісуса Христа перед сходженням на Голгофу.

Що подивитися в селі

Біля витоків Святої гори є кілька храмів:костел Святого Йосипаіцерква Святого ДухаТисячу вісімсот сімдесят вісім (перебудована з каплиці в 1989 році).

Також тут можна побачити пам'ятні знаки на братській могилі радянських партизан і односельцям, загиблим під час Другої світової війни. Також тут знаходиться символічна насипана могила українських січових стрільців.

У скель є залишки стародавнього капища, а деякі з великих каменів поставлені на свої місця якимись невідомими робочими. Свята гора в Полупанівці вимагає археологічних досліджень. Можливо, вченим вдасться відкрити досі невідомі сторінки історії цієї вершини.

Як доїхати до Полупанівка

Село Полупанівка знаходиться поблизу дорогиСкалат- Кам'янка. відстань дообласного центру- 31 кілометр, а вПідволочиська- 18 кілометрів. У село відправляються автобуси з тернопільської АС №2 (вулиця Білогірська, 1) і з Підволочиського автовокзалу (вулиця Тернопільська, 15). Їхати потрібно в сторону Скалата і вийти на зупинці «Полупанівка». Свята гора знаходиться на північній околиці села.

Поряд з Полупанівка, недалеко від селаСтарий Скалатзнаходиться геологічний пам'ятник природи «Велике сідло». А у селаХмелиська рекомендуем посетить Полупанивськи буки.

Коментарі