Додати до маршруту

Театр драми і музичної комедії Щепкіна, Суми

GPS координати: 50.90483475 34.79835129
Рейтинг:
1684 Переглядів 1 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Сумський театр драми та музичної комедії імені Щепкіна знаходиться в самому центрі міста. Він є головним і самим театральної і концертним залом в області.

Історія театру Щепкіна

Сумський театр драми і комедії заснований в 1933 в містіЛубнина основі Харківського пересувного робітничо-колгоспного театру.

У 1939 році утворено Сумському область, в той же рік театр переїжджає вСуми. Розмістився він в приміщенні колишнього театру імені Д.М. Корепанова. Тоді ж головний режисер Доміан Козачківського запропонував присвоїти театру імені знаменитого актора Михайла Семеновича Щепкіна.

Під час Великої Вітчизняної війни актори театру драми і музичної комедії імені Щепкіна виступали в Оренбурзькій області (Росія). Після закінчення бойових дій «щепкінці» повернулися до Сум.

У 1980 році спеціально для театру побудували нове приміщення. А з новим приміщенням і сам театр отримав іншу назву - Сумський обласний театр драми та музичної комедії імені М.С. Щепкіна. А в 1989 році на площі перед театром встановилипам'ятникакторові, чиє ім'я він носить - Михайлу Щепкіна.

Головною прикрасою фойє театру є порцеляновий панно «Птаха щастя», зроблене художниками фарфорового заводу в Сумах.

У 2012 році з нагоди 80-ї річниці з дня заснування Сумський театр драми та музичної комедії став академічним.

репертуар театру

Основою репертуару театру є твори української та світової класики:

 • «Хто винен?» За п'єсою Івана Карпенка-Карого «Безталанна»;
 • «По-модньому» Михайла Старицького;
 • «Кайдашева сім'я» Івана Нечуя-Левицького;
 • «Добрі наміри» Антона Чехова;

І це далеко не весь перелік. Крім того, на сцені сумського театру ставили «Циганський барон» Йоганна Штрауса і трагедії Миколи Гумільова «Отруєна туніка».

Не забувають в театрі і про маленьких глядачів, щорічно вводячи в репертуар по кілька дитячих вистав: «Фарбований лис», «Дюймовочка», «Троє поросят», «Новорічні пригоди».

як доїхати

Театр драми і музичної комедії в Сумах знаходиться за адресою: площа Театральна, 1. Це центр міста, тому дістатися туди легко з будь-якої точки міста.

Буквально за театром знаходитьсякорпус Банківської академії, Яка входить всписку найкрасивіших вузів України.

Коментарі

 • Stas Rudych

  від Stas Rudych | 14 листопада 2017

  Сьогодні дивилися Мартина Борулю, це найкраще що ми бачили, актори зіграли просто супер, було дуже цікаво. Чекаємо вас у Миргороді з Мартином Борулею знову. Ви просто супер!
  0 0