Додати до маршруту

Заповідник Трипільська культура, Легедзине

GPS координати: 48.79265976 30.51358414
Рейтинг:
4284 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У Черкаській області Тальнівського району перебувати невелике село Легедзине. Свою широку популярність в Україні і за її межами воно набуло завдяки виявленому тут поселенню трипільської культури. Пізніше в цьому місці був створений Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура», в якому ви зможете побувати і доторкнутися до історії стародавньої цивілізації.

Розкопки трипільських городищ

Трипільські городища, або як їх ще називають Кукутень-Трипілля, були розташовані в основному в південно-східній частині Європи. Дослідники вже протягом тридцяти років працюють в трьох районах Черкаської області - Тальнівському, Уманському та Звенигородському.

На їх територіїархеологи виявили так звані поселення-гіганти, Площа яких займає 2045 гектарів. Тут були знайдені одинадцять населених пунктів. Наприклад, між селом Легедзине і Тальянки знаходиться відоме городище трипільського народу. Воно розташоване на 450 гектарах землі і в 3 столітті до нашої ери тут проживало п'ятнадцять тисяч чоловік. Приблизно три тисячі будівель були розміщені по колу, який зменшувався до центру. Трипільське поселення було огороджено високими рукотворними валами, які забезпечували йому захист від ворожих племен.

Часткову реконструкцію такого трипільського поселення ви зможете побачити поблизу села Легедзине в історико-культурному заповіднику.У Легедзине створено музей, присвячений трипільських мегаполісів. Крім частково відтвореного інтер'єру трипільських будівель, тут ви зможете побачити музейні експонати, яким понад 5 тисяч років.

Це побутові вироби з глини - глечики, чаші, миски, казанки. Тут також представлені знаряддя праці, виготовлені з кісток і кремнію. Крім того, археологами були виявлені маленькі глиняні статуетки тварин і людей, які, можливо, були елементами внутрішнього декору трипільських жител.

До того ж, під селом Легедзине створено скансен - реконструйовані вченими трипільські будинки. У них ви зможетезупинитися на кілька днів і прийняти участь в археологічних розкопках. В історико-культурному заповіднику «Трипільська культура» вже не перший рік проводиться захід під назвою «Толока». Гості заповідника за бажанням беруть участь у відтворенні трипільського житла. Щоб взяти участь, вам потрібно буде спочатку потовкти глину. Для цього у дворі замішується глина з водою і статевої. Після того як гості в ній «Натанзі», однорідну масу накидають на будинок. Після виконаної роботи помічників пригощають національними стравами і закусками.

Щоб відвідати заповідник «Трипільська культура», вам потрібно буде дістатися до міста Умань. Звідти потрібно повернути ліворуч в напрямку села Тальне, куди доїдете за півгодини.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі