Додати до маршруту

Костел Святої Варвари, Бердичів

GPS координати: 49.89327621 28.58848763
Рейтинг:
4180 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Бердичівзнаходиться в 43 кілометрах на південь відЖитомира. Цей мальовничий куточок України зберігає давні таємниці і легенди. У Бердичеві ви опинитеся серед величних середньовічних будівель, кожне з яких має свою історію. Однією з таких архітектурних перлин міста є костел Святої Варвари.

Історія костелу

Історія створення костелу відноситься до 1759 році, тоді було розпочато його будівництво. Закінчилося воно тільки в 1826 році. Тоді польський шляхтич Кшиштоф Завіш, видаючи свою дочку Варвару заміж, подарував їй на придане частину свого володіння - місто Бердичів. На місці старої міської дерев'яної церковці в честь нареченої побудували нову.

Усередині цього костелу у вівтаря 2 березня 1850 року класик французької літератури Оноре де Бальзак повінчався з овдовілої польської поміщицею Евеліною Ганською. На фасаді будівлівстановлена ​​табличка на честь цієї пам'ятної події. У стінах костелу Святої Варвари вчився грати на встановленому пізніше органі великий композитор Фредерік Шопен. Його вчителем тут був чеський професор Войцех Жівний. Пізніше в будівлі католицького храму був організований спортзал. Тут вчителем фізкультури працював Віталій Олексійович Лонський, відомий радянський тренер зі стрибків у висоту.

Архітектура костелу Святої Варвари

Структура католицького храму витриманав істинно барокової манері, Характерною для церков 17-18 століть. На даху цього двоповерхового будинку розташована маленька дзвіниця, дзвони якої чутні навіть за межами міста завдяки тому, що в ній встановлені мікрофони. Вікна костелу мають арочну форму. До того ж над його парадним входом прибудований маленький балкончик. Архітектурна композиція костелу Святої Варвари подібна до структури знаменитого римського костелу Ісуса. Якщо ви прогуляєтеся навколо храму, то виявите ще грот Діви Марії і хрест на честь 240-річчя парафії Святої Варвари. Тільки через роки костел Святої Варвари набув того вигляду, який він має зараз.

Костел Святої Варвари сьогодні

Протягом десятиліть костел Святої Варвари був покинутий, але в середині 90-х років богослужіння в ньому відновилося. Храм був повернений католицькій громаді. Тепер при костелі створена недільна школа. Діяльність громади також спрямована на благодійні заходи і пожертви.

Відвідайте Бердичів і прогуляйтеся його вуличками, по яких одного разу ходили Оноре де Бальзак і Фрідріх Шопен. Загляньте в костел Святої Варвари - покровительки Бердичівці. католицькийхрам приймає гостей щодня, Але найкращим часом для відвідування будуть релігійні свята.

Як дістатися до костелу

Костел Святої Варвари знаходиться в центрі міста на вулиці Карла Лібкнехта 25. До храму можна дістатися з вокзалу на маршрутному таксі.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі