Додати у маршрут

Свято-Миколаївський храм

Регіон:
GPS координати: 48.46659851 35.07289886
Рейтинг:
266 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту 0 Використань у звіті
Додати у маршрут

У Дніпропетровську на Монастирському острові, відомому як Комсомольський, в 1999 році був побудований православний храм Московського Патріархату на честь Святого Миколая. Церква Святого Миколая стала переможцем конкурсу & laquo; Символ Дніпра-2010 & raquo ;, метою якого було визначити архітектурний символ міста. Перемога православного храму нікого не здивувала, адже біла церква з золотим куполом завжди привертала увагу кожного перехожого, крім того її прекрасно видно з різних куточків Дніпропетровська.

Згідно з легендою, на місці церкви Святого Миколая колись знаходився монастир, побудований візантійськими ченцями ще в 870 році. З цим пов'язано сама назва & laquo; Монастирський & raquo ;. Кажуть, що в цьому монастирі в 957 році ховалася від негоди княгиня Ольга. Правда, ці факти неможливо підтвердити документально: археологічні свідчення існування монастиря або церкви знайти, поки, не вдалося.

Чи був монастир на острові чи ні & ndash; це питання історії, а ось існування білосніжного храму сьогодні & ndash; заслуга православної громади і її настоятеля протоієрея Ігоря Собка. Коли в 1996 році було прийнято рішення звести православний храм, саме він очолив будівництво. Автором проекту став дніпропетровський архітектор Ігор Саєнко. А вже через рік після початку будівництва, в храм привезли ікону Святителя Миколая, написану в італійському місті Барі.

22 травня 1999 року в церкві Святого Миколая відслужили першу Божественну літургію, а вже в жовтні відбулося урочисте відкриття храму. Сьогодні Свято-Миколаївська святиня дивує гостей міста своєю простотою і чарівністю одночасно. Після закінчення будівництва архітектор вказав, що прообразом церкви став храм Святого Духа в Троїцько-Сергеевской Лаврі. & Laquo; Церква виконана в давньоруських традиціях і підкреслює духовність, притаманну православної архітектурі & raquo ;, & ndash; сказав Ігор Саєнко.

Сьогодні до святині приїжджають православні звідусіль. Тут можна помолитися святому Миколаю, шанована ікона якого знаходиться в храмі. Ви також почуєте прекрасні звуки семи дзвонів, встановлених на дзвіниці в 2001 році. Зрештою, саме тут можна залишитися наодинці з самим собою і відшукати даний душевний спокій.

& Nbsp;

Цей об`єкт у маршрутах

Коментарі