Додати до маршруту

Михайлівський Золотоверхий собор, Київ

GPS координати: 50.45539856 30.52219963
Рейтинг:
2200 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Михайлівський Золотоверхий собор входить в списокнайпопулярнішихмісць Києва. Розташований собор в культурному центрі столиці і є сусідом не менше популярнихзолотих ворітіАндріївської церкви. Храм має особливе значення для киян, тому що присвячений захиснику Києваархангелу Михаїлу. За переказами, купола саме цього собору вперше були покриті позолотою. Звідси і назва - Золотоверхий. У 12 столітті він служив місцем поховання князів.

Храм пережив на своєму віку чимало випробувань. вінвитримав численні облогиі набіги на Київ в давнину. Вражає і те, що за час радянської влади святиню, незважаючи на численні спроби, так і не вдалося зруйнувати або переробити під адміністративну будівлю. Єдине, перед чим він не встояв - це час.

На даний момент соборповністю відреставрованийі готовий приймати паломників з усього світу. Кращі майстри працювали над тим, щоб відновити унікальні фрески, мозаїки, ліпнину і багато іншого. Складні настінні розписи відповідають давньоруському храмовому мистецтву, а золоті куполи увінчані хрестами з ажурною різьбою.

Відвідування таких місць, як Михайлівський Золотоверхий собор,очищає душуі розум, додає легкості і сил, допомагає сконцентруватися на найголовнішому.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі