Додати до маршруту

Костел Святого Мартіна, Мукачево

GPS координати: 48.44029236 22.72255898
Рейтинг:
1098 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Кафедральний костел Святого Мартіна вМукачево- одна з визначних пам'яток міста. Сьогодні собор належить римсько-католицької церкви. У його дворику збереглася одна з найдавніших пам'яток церковно-храмової архітектури Закарпаття - каплиця Святого Йосипа, яка побудована в 14 столітті.

Історія костелу

У 1896 році з ініціативи графа Шенборна було вирішено звести новий костел. Храм побудований в 1904 році і названий на честь покровителя Мукачева - святого Мартіна. Споруду зведено на місці старого католицького храму, який був одним з перших культових будівель в місті.

Новий готичний храм в корені перебудували на початку 20 століття в стилі романтичної неоготики за проектом будапештського архітектора Циглера. Освячення нового храму відбулося 24 вересня 1905 року.

архітектура храму

Костел Святого Мартіна виконаний в світло-коричневих тонах. Найвища головна вежа оздоблена годинником, а портал декорований склепінчастою аркою з колонами. У 1913 році в соборі був побудований музичний орган Отто Рігер з Будапешта. На вході в костел створений вівтарний образ - картина угорського художника В. Мадарас.

Перлиною костелу стала каплиця Святого Йосипа, яка розташувалася в дворику собору. Її спорудження датується 14 століттям. Це єдине будова, вціліле від колишнього храму. Каплиця являє собою кам'яну споруду з вузькими стрілчастими вікнами, укріплена контрфорсами, має готичні риси. Фасад прикрашений великою аркою з трояндою і декорований хрестами. До однієї зі стін прилягає кругла вежа, яка вінчається чотирикутної дахом зі шпилем. Всередині каплиці збереглися розписи 14 століття.

Як доїхати

Костел Святого Мартіна розташований в центрі Мукачева наплощі Кирила і Мефодія. У місто регулярно ходять поїзди зЛьвоваабоКиєва. Також сюди можна доїхати маршрутними автобусами зі столиці, які їдуть через Львів.

Коментарі