Додати до маршруту

Церква Святої Катерини, Чернігів

GPS координати: 51.48714447 31.30540657
Рейтинг:
2653 Переглядів 0 Коментарів 2 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У старовинному містіЧерніговізнаходиться унікальною шедевр української архітектури кінця 17-початку 18 століть - церква Святої Катерини. Цей храм привертає увагу гостей ще при в'їзді в місто. Він знаходиться на височині поруч зЧернігівським Валом. Незвичайне будова церкви захоплює погляди туристів. Вона єрідкісним зразком архітектури козацького барокоепохи українського Відродження.

Історія церкви Святої Катерини

Церква Святої Великомучениці Катерини була побудована в 1715 році братами Семеном і Яковом Лизогубами в честь славної битви чернігівського козацького війська. Під командуванням гетьмана Якова Лизогуба в 1696 році козаки штурмом взяли ворожу фортецю Азов. Тепер білосніжна п'ятибанна церква служить нагадуванням про великі подвиги і героїзм чернігівських воїнів. Церква Святої Катерини споруджена на руїнах стародавнього будови, яке знаходилося тут з часів Київської Русі 12-13 століть.

Історія церкви багата і насичена подіями. За часів козацтва вона використовувалася в якості укріпленого фортифікаційного вузла, який прикривав головну фортецю міста. У наступні роки церква Святої Катериничасто руйнувалася, Вона пережила дві пожежі і Вітчизняну війну.

архітектура церкви

За своєю структурою вона подібна до традиційних дерев'яних храмів. За рахунок відсутності горизонтальних ліній на фасаді будівлі церква Святої Катерини здається вище. П'ять золотих куполів розташовані у вигляді хреста. Центральна глава знаходиться на місці перетину двох ліній, нібито проведених від бічних куполів. Всі вікна в церкві мають форму хрестів. Пізніше деякі з вікон були розширені. Катерининська церква має парадні проходи з трьох сторін - східної, північної і південної.

Церква часто перебудовували, в результаті чого вонапридбала деяку асиметричну форму. Однак дефект храму добре ховається завдяки вдалій реконструкції 2004-2005 років

Церква Святої Катерини сьогодні

Чи не сьогоднішній день церква повинна являти собою фактичну і складається в архітектурному заповіднику «Чернігів стародавній». Відвідавши цю церкву, ви побачите дивовижні ікони і лики святих. У вас також буде можливість побувати на виставці народно-декоративного мистецтва, яка проводиться в храмі.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі