Додати до маршруту

Сосни 200 років, Соснівка

GPS координати: 51.62051392 34.06315231
Рейтинг:
823 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У поселенні Соснівка утворився однойменний парк - ботанічна пам'ятка природи регіонального значення. Його площа сягає 6,5 гектарів. Вік дерев, які тут ростуть, коливається від 50 до 200 років. Зокрема, на його території живуть знамениті Сосни 200 років в Соснівці. На сьогоднішній день парк знаходиться в запущеному стані.

Що подивитися в парку

Парк прикрашають величезні клени, буки, тут ростуть сосна румелійська, модрина європейська, граб, сосна чорна, тсуга канадська.

Пам'ятник природи є частиною розгалуженого яру, по днищу і схилах якого виростають зараз 9 сосен старше 200 років. Обхват стовбура біля основи складає від 2,7 до 3,5 метрів, а висота - від 25 до 30 метрів. На північних крутих схилах яру гніздяться стрижі, берегові ластівки, пугач. На вікових соснах свити 2 гнізда орла могильника. Яр перегороджений дамбою, вище якої утворився ставок - Соснівка.

Історія соснового парку

У 19 столітті яр був зарослий сосновим бором. Поруч проходила дорога, яка з'єднувала Сизрань і Безенчук. За нею систематично проходили каравани торгового люду. Цим користувалися розбійники, постійно нападали і грабували обози.

Можливо, тому село Володимирівка була створена з метою захисту від розбійників. На будівництво будинків, господарських будівель жителів поселення були використані вікові сосни з цього бору.

Остаточною шкоди сосновому бору було завдано в роки Великої Вітчизняної війни, коли сосни рубали на дрова. Від вікового бору до сих залишилося 9 сосен, одна з яких вже загинула. У двох сосен засохли верхівки. Крім старих, виявлено 86 щодо молодих сосонок у віці від 2 до 8 років.

В основному вони виростають в тих же ямах, які вириті жителями села з метою вилучення піску на господарські потреби. По краю яру розташована група сосен віком приблизно від 10 до 20 років - кількістю 18 дерев, але практично у всіх зрізані верхівки - так по-варварськи жителі Володимирівки готуються до Нового року.

як доїхати

Сосни знаходяться в селі Соснівка Глухівського району. З одного боку до поселення прилягає ліс, де і ростуть сосни. У село тягнеться дорога від шосе Е38, яким можна доїхати з міста Глухів. Рухаючись у бік кордону з Росією, після села Заруцьке повернути праворуч і їхати прямо до Соснівки.

Коментарі