Додати до маршруту

Софійський собор

GPS координати: 50°27’10”N 30°30’51”E
Рейтинг:
4829 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Св.Ніка-Ірина-Софія-Оранта

Св.Ніка-Ірина-Софія-Оранта

Київський Софійський собор має кілька назв. Крім Софійського собору його ще називають як «Свята Софія Київська», «Собор Святої Софії», «Національний заповідник Софія Київська» і просто як «Софійський музей». Як би ми не називали Софійський собор, він був і залишається найбільшим пам'ятником давньоруської та візантійської архітектури. Сьогодні Софія Київська знаменита своїм інтер'єром, особливо унікальними по красі мозаїками і численними фресками 11-го століття. В даний час Софійський собор зберігає 260 квадратних метрів мозаїки і понад 3000 квадратних метрів фрески!

Народження Софійського собору.

Св.Ніка-Ірина-Софія-Оранта

Софійський собор відразу задумувався як головний храм Київської Русі. Своєму народженню Софія Київська зобов'язана Ярославу Мудрому. Храм був побудований в центрі Стародавнього Києва в першій половині 11-го століття і його первісний вигляд значно відрізнявся від сучасного. Софійський собор був виконаний у візантійському стилі, мав пірамідальну структуру і 13 куполів. Вважається, що один головний купол і 12 куполів поменше, розташованих навколо головного купола, символізували Ісуса Христа і 12 апостолів.

Історія Софії Київської до реставрації.

Так як Київська Русь в 12 - 13 століттях була спочатку втягнута в міжусобні війни, а потім піддалася навалі орди, Софійський собор багато разів був розграбований, але зруйнований не був. Погіршили стан речей уніати, які навіть продавали кам'яні прикраси Софійського собору. Софія Київська стала відроджуватися з приходом митрополита Петра Могили.

Реконструкція Софійського собору.

Софійський собор

Реконструкція Софії Київської почалася в 1633, але в повній мірі завершена не була. У 1688 реконструкція храму була продовжена завдяки гетьману Івану Мазепі. Замість візантійського стилю Софія Київська перетворилася в стиль бароко, вона була поштукатурити і побілена і замість 13-ти куполів придбала 17. Вийшов практично сучасний вигляд Софії за деякими невеликими винятками.

Сучасна Софія Київська.

До нашого часу збереглася частина мозаїчного живопису київського Софійського собору, виконана київськими художниками-мозаїст. У конхе апсиди головного храму Київської Софії знаходиться величезне зображення "Богоматері-Оранти", зване "Нерушимою стіною".

Софійський собор

Нижче її розташований фриз, на якому знаходиться мозаїка "Причастя", а під фризом йде пояс мозаїчних зображень батьків церкви в зростання. У куполі, в колі, знаходиться погрудное зображення Вседержителя, підтримуваного чотирма архангелами, з яких зберігся лише один.
У вітрилах, під куполом, знаходиться зображення євангеліста Марка, а в простінках вікон барабана - фрагментарно збереглися фігури апостолів. На західному пілястрі східних стовпів збереглося зображення "Благовіщення".

У підпружнихарках є кілька музичних медальйонів з погрудний зображеннями Христа і святих, що належать до циклу сорока мучеників. Крім того, в ряді місць собору збереглися мозаїчні декоративні прикраси у вигляді орнаментів.
Цим і вичерпуються всі мозаїки, що збереглися від колись найбагатшого декоративного мозаїчного оздоблення Софійського собору, суцільним килимом покриває стіни, склепіння, барабан, купол і стовпи храму.

Софійський собор

Сучасний Софійський собор являє собою національний музей і внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. З 1992 року регулярно пропонувалося зробити Софійський собор не заповідником, а діючою церквою. Але через розбіжності в українській церкві Софія Київська залишилася музеєм. Сучасна територія Софійського заповідника включає:

дзвіниця

дзвіниця

1. Софійський собор (11 століття)
2. Дзвіниця (одна тисяча шістсот дев'яносто-дев'ять - 1706 роки)
3. Будинок митрополита (1722 - 1730 роки)
4. Трапезна (1722 - 1730 роки)
5. Братський корпус (50-е роки 18 століття)
6. Бурса (Семінарія) (1763 - 1767 роки)
7. Хлібопекарня (1722 - 1730 роки)
8. Південна в'їзна вежа (початок 18 століття)
9. Браму Заборовського (1746 рік)

Найбільший інтерес представляють Софійський собор і дзвіниця, на яку можна піднятися.

Екскурсія по Софії Київської.

Ви можете як самостійно побродити по Софійському собору (вхід всього лише 2 гривні), так і замовити індивідуальну екскурсію (вартість 60 - 80 гривень в залежності від маршруту). Крім цього за 20 гривень Ви можете відвідати сам Софійський собор - у вартість квитка включена екскурсія, яка починається на початку кожної години. За 5 гривень можна піднятися на дзвіницю (всі розцінки наведені на момент жовтня 2008 року). Під час екскурсії фото- відеозйомка заборонена.

Софійський собор

Софійський собор

Софійський собор - адреса, графік роботи.

Сама територія Софійського собору відкрито з 9:00 до 19:00, а Софійський музей працює з 9:00 до 18:00 (в середу з 9:00 до 17:00). Адреса Софії Київської - вул. Володимирська, 24 (це недалеко від станцій метро «Золоті ворота» та «Майдан Незалежності».

GPS: 50 ° 27'10 "N 30 ° 30'51" E

Адреса: м Київ, вул. Володимирська, 24

Контакт: 044 278-62-62

Цей об`єкт у статтях

Коментарі