Додати до маршруту

Соборна площа

GPS координати: 46.48391724 30.73141289
Рейтинг:
1303 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Ніде в Одесі не відбувалося так багато змін, як на Соборній площі. Тут переміщали фонтани, трощили храми, а потім знищували пам'ятники ініціаторам знесення храмів. Але почнемо з самого початку.

Соборна площа знаходиться в самому центрі міста і сформована перетином трьох вулиць: Садовій, Дерибасівської та Преображенської.З дня заснування Одеси саме Соборна площа була головною,тут проходили і проходять основні міські свята. У самому її центрі знаходиться Спасо-Преображенський кафедральний собор, будівництво якого почалося в часи заснуванняОдесиі тривало без малого сто років. Всі роботи остаточно завершилися лише до 1903 року, але вже через 30 років церква підірвали.

Це місце довго пустувало, поки тут не вирішили поставити пам'ятник Сталіну, продовжуючи кращі традиції радянської епохи. Однак пам'ятник простояв недовго і практично не запам'ятався одеситам. Лише в 1999 році знову взялися відновлювати втрачений собор, який на сьогоднішній день повністю реконструйований.

Неможливо не згадати ще про одну значущою пам'ятки, яка перебуває в північній частині Соборної площі. Це бронзовий пам'ятник графу Воронцову, з чиїм ім'ям пов'язаний розквіт Одеси.

Сьогодні Соборна площа не пустує. Влітку тут збираються для того, щоб відпочити і сховатися від спеки під густими кронами дерев, літні люди влаштовують шахові турніри, а художники пропонують придбати частинку Одеси, як нагадуючи про прекрасно проведений час.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі