Додати до маршруту

Сквер Клюєва, Дніпропетровськ

GPS координати: 48.45869827 34.96868896
Рейтинг:
732 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Сквер імені Володимира Клюєва - невелика зона доглянутої зелені, розташована по вулиці Київській біля дитячої міської лікарні № 6. Сквер складається з тихих вуличок, акуратного лісу, засадженого в період середини 20 століття, і пам'ятного бюста радянському діячеві Клюєву. Тут приємно прогулюватися в будь-яку погоду, часті гості скверу - сімейні компанії і мами з колясками.

Пам'ятник Володимиру Клюєву

У центральній частині трикутного скверу розташований пам'ятник міністру легкої промисловості СРСР В. Г. Клюєву. скульптуравиконана в дусі свого часу. Чорний бронзовий бюст розкриває твердий характер міністра і його суворі риси. Сам він ніколи не був вДніпропетровську, Працював і помер в Москві. Він ходив би високим професіоналізмом в сфері ткацької справи і легкої промисловості. Скульптура збереглася у відмінному стані, не дивлячись на відсутність реставрацій з моменту установки пам'ятника. Щоб поглянути на нього, можна пройтися по одній з чотирьох алей парку, які хрестом поділяють всю площу скверу.

Що цікавого можна відвідати

Місто Дніпропетровськ можна назвати одним з найбільш насиченихпаркамиміст. Його активна забудова припала на еру радянського періоду, коли у всіх промислових містахретельно піклувалися про здоров'я населення. Особливо приділяли увагу тим, хто проживає поруч з заводами і шкідливими викидами металургійного виробництва. Таким чином, жителям Дніпропетровська компенсували брак свіжого повітря великими парковими зонами, де кожне дерево несе свою функцію. Наприклад, докучливий пух тополі здатний захоплювати молекули важких металів і опускати їх з повітря на землю, очищаючи так легкі городян. Кожен з парків розповість свою історію про розвиток міста та його героїв.

Коментарі