Додати до маршруту

Скульптура ліхтарник дядя Коля, Ужгород

GPS координати: 48°37'25.3"N 22°17'56.6"E
Рейтинг:
4557 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

На стіні будинку, що на розі вулиці Корзо і Волошина, закріплена незвичайна скульптура, яка зображує чоловіка на драбині біля вуличного ліхтаря. Пам’ятник відкрили 23 жовтня 2010 року в рамках святкування 1117 річниці міста Ужгорода. Автор композиції – ужгородський скульптор Михайло Колодко.

Табличка біля пам'ятника ліхтарнику

Прототипом для пам’ятника послугував справжній дядя Коля – легендарний ужгородський ліхтарник Микола Дерев’янко. Легендарним він став тому, що довгі роки він щовечора запалював вуличні ліхтарі, чим приносив світло і затишок на міські вулиці, і завдяки своїй багаторічній і сумлінній праці здобув суспільну любов - його знали і поважали ледь не всі містяни. Він мав дещо дивакувату вдачу: через свої невеликі статки одягався він абияк і був завжди замріяним і зануреним у власні думки, його часто можна було побачити за книгою чи  газетою і завжди – з незмінною драбиною і портфелем. Він мав енциклопедичні знання в багатьох сферах: політиці, науці, мистецтві, філософії, історії, географії. Завжди був у курсі всіх справ і подій міста. А ще він був справжнім моральним авторитетом  для молоді – їх товаришем і порадником.        Та навіть дорослі й поважні ужгородці часто запитували у нього життєвої поради і він ніколи їм не відмовляв.

Ось таким запам’ятали ліхтарника дядю Колю і саме таким його прагнув увічнити в скульптурі автор композиції. Тепер пам’ятник став справжньою візитівкою Ужгорода і символічним доглядачем усіх міських ліхтарів, які нині запалюються і гаснуть автоматично.

 

Цей об`єкт у статтях

Коментарі