Додати до маршруту

Скалатський замок

GPS координати: 49.42603302 25.97293282
Рейтинг:
1650 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Замок, оточений оборонним ровом, був закладений в 1630 році. За однією з версій,польська знати звела його для захисту від заколотників. Адже серед городян були сміливці, які через утиски підпалили міську ратушу.

Оборонний комплекс загородили товстими шестиметровими стінами. Над ними височіли наріжні башти з бійницями, покриті шатровими черепичними дахами. Під фортифікаційною спорудою пролягалипоземною галереї, Які допомагали під час облоги підтримувати зв'язок із зовнішнім світом. У центрі підземелля перебувала кімната ув'язнення, в ній знайшли металеві ланцюги і гаки, прикріплені до стін.

Замок зазнав чимало руйнувань, особливо за часів гетьмана Богдана Хмельницького. Але найбільшим ударом стала атака турецько-татарських військ - в кінці 17 століття місто було зруйноване. Тільки через сторіччя фортеця відбудували знову.

На жаль, замку не судилося дожити до наших днів. Його розбомбили за часів Другої світової війни. Зате вціліли вежі, які за радянських часів відреставрували.

Уже в наш час був створений проект реставрації замку, і тепер він чекає свого втілення. заразв уцілілих вежах відкрита музейна експозиція.У ній представлено середньовічну зброю, картини і дерев'яні скульптури. Здійснити екскурсію можна за попередньою домовленістю.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі