Додати до маршруту

бузковий гай

GPS координати: 49.80860138 34.53300858
Рейтинг:
1735 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Віктор Павлович Кочубей, виходець з відомого малоросійського козацького роду, відомий російський дипломат дуже ніжно ставився до місця, де народився - селу Диканька Полтавської області.

Саме він на початку 19 століття став керуючим маєтку Диканька. На околиці села він збудував невеликий цегляний завод, поруч з яким була вирита пристойних розмірів яма, з якої добували глину. Яма згодом розрослася до 5 метрів в глибину і площею в 2 гектари. Завод незабаром був закритий, а на його місці залишився котлован.

І ось в 1822 році господар цих земель Віктор Павлович, на території цього глиняного кар'єру, в якому отримували сировину для його цегельного заводу, вирішив посадити бузкову гай -ніжний прекрасний квітник, який до цих пір навесні радує людей своєю свіжістю і красою. Проте, причина цього вчинку не настільки радісна: згідно з легендою, князь цим вчинком хотів хоч трохи порадувати свою важкохвору туберкульозом юну дочку Анну.

40 сортів бузку у вигляді саджанців завезли в Диканьку з усіх кінців світу, за ними доглядав штат садівників. Дівчина була вражена і швидко пішла, було, на поправку. Але бузок відцвіла, а Ганні стало гірше. Вона померла у віці 14 років.

До сих пір кожен рік вже більше 200 років на початку травня цвіте і пахне в Диканьці прекрасна бузковий гай, перетворюючись в місце туристичного паломництва.Подібного кількості бузку неможливо побачити ні в одному куточку світу.

Диканської бузком милувалися багато знаменитостей. Тут, під кущами бузку, великий композитор Михайло Іванович Глінка набирав місцевих дітей в свою капелу. Володимир Олексійович Гіляровський - письменник і історик збирав в цих місцях фольклор, тут гостював Микола Васильович Гоголь.

На жаль, після революції Кочубеї емігрували. За бузковими кущами стало нікому доглядати. Багато сортів пропало.

Сьогодні Бузковий гай у Диканьці займає площу близько 4 гектарів. З 1969 року тут, на березі прекрасного озера, на початку травняпроходить фестиваль «Пісні Бузкового гаю». Вона знаходиться під відомством і охороною регіонального ландшафтного парку «Диканський».

Цей об`єкт у статтях

Коментарі