Додати до маршруту

Шоколадний будиночок (Особняк Могильовцева)

GPS координати: 50.44324875 30.53151512
Рейтинг:
2159 Переглядів 0 Коментарів 2 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Шоколадний будиночок - улюблене місце киян та гостей міста.Свою назву він отримав завдяки оформленню та кольором фасаду- дійсно це будова нагадує твір з шоколаду.

Будинок з шоколаду - це двоповерховий особняк київського купця Семена Могильовцева.Він був побудований на початку 20 століття з елементами ренесансної палацової архітектури, Автор проекту - Володимир Ніколаєв.Інтер'єри залів виконані в найрізноманітніших архітектурних стилях, Тут представлені бароко (білий зал), модерн, ренесанс, російський, мавританський і інші стилі. Стіни і стеля Шоколадного будинку прикрашені ліпниною, розписами, венеціанськими дзеркалами, на вікнах - красиві вітражі.

За радянських часів тут розташовувався центральний ЗАГС міста Київ, Потім оселилася Дитяча картинна галерея, ав 2009 році особняк був переданий у володіння Київському музею російського мистецтва.Була проведена реставрація, привели в порядок стіни, ліпнину, паркет і в історії шоколадного будинку почався новий етап.Сьогодні тут проходить постійна виставка дитячих картин,проводяться мистецтвознавчі лекції, вечори класичної музики.

У Шоколадному будиночку проводяться екскурсії. Якщо ви збираєтеся відвідати цей особняк, то приходьте з 11:00 до 18:30. Вихідний - понеділок і четвер. Поруч, на вулиці Шовковичній, знаходиться не менш цікаве будівля -Будинок Ікскюль-Гільденбанда.

Коментарі