Додати до маршруту

Савранський ліс, Саврань

GPS координати: 48.08797836 30.07468605
Рейтинг:
2940 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Савранський ліс - один з кращих лісів на території України. Тут не тільки можна помилуватися природою, а й познайомитися з пам'ятками історії.

Опис Савранського лісу

Савранський ліс розташований в Савранському районі Одеської області. Територія лісу перевищує 20 гектар. Це змішаний ліс. Тут зустрічаються ялини, сосни, дуби, клени та берези. Особливо красиво в лісі на початку осені. Більшість дерев одягаються в золоті вбрання. Навколо стоїть гіркуватий аромат листя і грибів.

Савранський ліс розташувався на правому березі річки Південний Буг. Тому влітку, після прогулянки і збору ягід, обов'язково викупайтеся в освіжаючих річкових водах. Весна і літо - це особливий період в житті лісу. Все навколо оживає і наповнюється енергією. І ліс готовий ділитися цим зарядом з кожним туристом.

Гайдамацький колодязь

Для багатьох людей це місце є не просто лісом. Тут відбувалося багато цікавих історичних подій. Так через цей ліс втекли гайдамаки, які брали участь в селянському повстанні. На пам'ять про своє перебування вони залишили колодязь. Гайдамацький колодязь з'явився в Савранському лісі в 1768 році і є пам'ятником природи.

Легенді лісу в Саврані

  • Місцеві жителі пов'язують з Савранський лісом дуже багато легенд та історій. За однією з версій десь в лісі заховані великі багатства однієї заможної дворянської родини.
  • Також розповідають, що не один раз бачили в гаях лісу міфічні істоти, схожі на лісових фей.

Як дістатися до лісу

доОдесиможна дістатися на поїзді. Далі з автовокзалу можна сісти на маршрутку в напрямку селищаСаврань. Якщо ви подорожуєте на власному автомобілі, вам слід їхати від Одеси по трасі в напрямкуКіровограда.

Коментарі