Додати до маршруту

Спасо-Преображенський кафедральний собор, Житомир

GPS координати: 50.25754547 28.65747452
Рейтинг:
1900 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У найстарішому місті Давньоруської держави Житомирі, на вулиці Перемоги, 19 розташований унікальний Спасо-Преображенський кафедральний собор, храм Української православної церкви. Він належить до числа пам'яток архітектури 19 століття і знаходиться під охороною держави.

Давайте трохи дізнаємося його історію. У 1771 році була зруйнована Василіанська церква. Саме на її місці почалося будівництво відомого Спасо-Преображенського кафедрального собору в Житомирі. Храм простояв недовго і через кілька років впав. Кажуть, що матеріал, що використовували в будівництві храму, виявився неякісним. Інші стверджують, що не можна було будувати православний храм на місці раніше тут розташовувався греко-католицького храму. Другий раз собор почали зводити в 1851 році, запросивши для цього архітекторів Карла Рохау, Ернеста Жибера, Варлама Шаламова. Житомирський кафедральний собор став на той час головним храмом Волині.

Сьогодні він коштує у всій своїй величі і дивує кожного, хто приходить подивитися на нього. Висота культової споруди дорівнює 53 метрам. Вражає російсько-візантійський стиль собору з характерними рисами давньоруської архітектури 11-12 століть. Храм має хрестовий форму, п'ять куполів, три нефа. А ще при храмі є чотириярусна дзвіниця, на якій встановлений головний дзвін вагою в 500 пудів. Місцеві жителі кажуть, що дзвін дзвонів чутно за 20 кілометрів від собору.

Зайдіть всередину храму! Погляд притягують три престолу: Преображення Господнього, святого рівноапостольного князя Володимира і святого великого князя Олександра Невського. Розкішний інтер'єр багатий і неймовірно красивий, адже для внутрішнього оздоблення собору використовували граніти і лабрадорити Житомирщини та Волині.

У храмі ви також побачите ікони, написані іконописцем Михайлом Васильєвим. Відомо, що тут тривалий час знаходився стародавній образ Святого Василя Великого, який був привезений з Візантії князем Володимиром після того, як той в Греції прийняв хрещення. Але в 1936 році древній образ безслідно зник ...

Цей об`єкт у статтях

Коментарі