Додати до маршруту

Свято-Миколаївський Мукачівський монастир

GPS координати: 48.45500183 22.73361015
Рейтинг:
1030 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

В містіМукачево, На схилі Чернечої гори, знаходиться православний Свято-Миколаївський жіночий монастир Української православної церкви.

Згідно з переказами, монастир заснований в 11 столітті при угорському королі Андраш I. Разом з його дружиною Анастасією Ярославною в Закарпатті прийшли черниці з Києво-Печерського монастиря і заснували монастир в печерах на схилі гори.

У 14 столітті, з ініціативи подільського православного князя Федора Корятовича, мукачівський монастир був укріплений. Згідно з легендою, на Чернечій горі на князя Федора напав хижий звір, тоді Корятович звернувся з благанням до святого Миколая, обіцяючи побудувати в його честь храм. Звір був переможений. А князь побудував дерев'яну церкву, корпус для монахинь, а також зміцнив землі за монастирем.

Храм переживав руйнування, пожежі, але відроджувався.В кінці 18 - початку 19 століття будувався головний корпус монастиря, келії, вежі-дзвіниці і велична Свято-Миколаївська церква. Автор проекту - архітектор Мукачево Дмитро Рац.

За радянської влади в кінці 60-х років 20 століття монастир хотіли закрити, Але Патріарх Алексій I благав на колінах уряд СРСР в Кремлі зберегти святиню, і його все-таки почули.

Зараз на території монастиря три храми: Свято-Миколаївська церква, храм-каплиця на честь Успіння Богородиці, побудована в 2004 році, і церква Всіх Святих, що збереглася з 18 століття.

У монастирі знаходиться багато шанованих християнських святинь. Серед них - Ікона Божої Матері «Скоропослушниця», список з Іверської Ікони Божої Матері, привезений з Афону, хрест з часткою Животворящого Хреста, ікона з часткою мощей святителя Миколая Чудотворця.Монастир входить до переліку православних паломницьких маршрутівУкраїни.

Коментарі