Додати до маршруту

Садиба Даховських, Леськове

GPS координати: 48°59’38”N 29°52’28”E
Рейтинг:
4516 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Всього в декількох кілометрах від районного центру Монастирище, що в Черкаській області, розташовується прекрасний архітектурно-ландшафтний комплекс "Садиба Даховських". На території у 85 гектар знаходяться безпосередньо замок Даховських, листяний парк на лівому березі річки Конелка і хвойний & mdash; на правому березі, гребля, водосховище і сад.

Садиба Даховських, Леськове

Садиба Даховських, Леськове

Вся ця краса створювалася чотирма поколіннями роду Даховських. На це пішло більше століття. Село Леськове і навколишні землі дісталися родині ще в 1770 р Першим власником садиби став Маріан Даховський, який спорудив невеликий двоповерховий будинок на березі річки з окремим приміщенням для садівника. Обидві будівлі знаходяться тут донині.

Вежа в садибі Даховських

Наступне покоління розвернуло більш активну діяльність. Олександр і Гонората вирішили звити справжнє сімейне гніздечко з палацом, парком і ставком. На такий вчинок їх надихнув приклад Уманської "Софії". Однак, всі свої плани вони здійснити не встигли і основне будівництво лягло на плечі вже третього покоління: братів Карла і Казимира.

садиба Даховських

садиба Даховських

За 30 років, починаючи з 1850-ого був побудований двоповерховий палац класичного типу. Його прикрашали дві вежі в три поверхи. З першого поверху можна було вийти на балкон з якого відкривається чудовий вид на парк. Територія замку і листяної частини парку була оточена цегляним парканом. Для будівництва всіх цих об'єктів була потрібна така кількість цегли, що братам довелося відкрити свій цегельний заводик. За допомогою греблі був створений ставок площею близько 20 га.

неоготичний палац

Син Казимира Тадеуш став повноправним господарем садиби в 1880-х. Він отримав чудову інженерський освіту в Європі та, повернувшись на батьківщину, відразу ж вирішив внести свої корективи і додати цьому місцю європейських фарб. Він добудовує палац з урахуванням новітніх архітектурних тенденцій, при чому робить він це настільки вміло, що непосвяченій людині дуже важко повірити, що будівлю не було задумано такою спочатку. Третину маєтку зайняв конезавод, оскільки верхова їзда була слабкістю Тадеуша.

неоготичний палац

В революцію маєток було націоналізовано. Спочатку тут розташувався будинок відпочинку для працівників цукрової промисловості і піонерський табір. Під час війни тут був військовий госпіталь. У післявоєнні роки будівлю використовують як туберкульозний диспансер закритого типу, проте, після протестів громадськості, він був перетворений в госпіталь для військовослужбовців. У 2003 р все майно госпіталю було вивезено, проте, територія досі належить військовим, тому для відвідування садиби Даховських необхідна попередня домовленість.

Садиба Даховських, Леськове

джерело:
oldestbuilding.blogspot.cz

Адреса: с. Леськово, в/ч А1382

Цей об`єкт у статтях

Коментарі