Додати до маршруту

Батьківщина Тараса Шевченка

GPS координати: 49°11’45”N 31°5’39”E
Рейтинг:
3660 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Створений в 1992 році державний історико-культурний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка» знаходиться в Черкаській області. Заповідна територія охоплює мережу нерухомих пам'яток сіл Звенигородського району. Серед них: села Шевченкове, Будища, Моринці літературно-меморіальний музей Т.Г. Шевченко і ряд інших місць пов'язаних з історією життя та творчості культового українського поета.

Батьківщина Тараса Шевченка

Батьківщина Тараса Шевченка

Заповідник знаходиться під контролем міністерства культури і туризму України. Указом президента в 2006 р музейному комплексу було присвоєно звання національного. В сумі, до складу Заповідника "Батьківщина Тараса Шевченка" входять понад 40 об'єктів культурної спадщини. Музейний фонд налічує 7800 експонатів.

Заповідник Батьківщина Тараса Шевченка

Заповідник Батьківщина Тараса Шевченка

Історія музею починається з часів, коли по цих місцях гуляв молодий поет. Ні для кого не секрет, що земля цей не належала родині Шевченків, а була орендована у селянина Тетерюкові. В користування сім'ї Тараса Григоровича перейшла невелика біла хата, яблунька і кілька сільськогосподарських будівель. Сам Кобзар ніколи не володів цим місцем, тому що господарство успадкував його старший брат Микита.

Батьківщина Тараса Шевченка

Ініціатива збереження будинку належить місцевому фельдшеру прізвищем Нетесюк. Під його керівництвом утворилася селянська група, яка незважаючи на заборони влади, зберігала пам'ять про поета. З ініціативи цієї групи в 1908 р був встановлений перший в Україні пам'ятник Кобзареві: меморіальна дошка з пам'ятним написом. Для неї було облаштовано спеціальне місце з квітником. Після революції, пам'ятна дошка була замінена на гіпсовий бюст. А ще через десять років, його місце зайняв справжній бетонний пам'ятник. Скульптором став Каленик Терещенко. Будівництво безпосередньо музею почалося в 1935 р Відкриття було приурочено 125-х роковин народження Шевченка.

Батьківщина Тараса Шевченка

Музей розповідає про всі етапи життя поета. Тут можна побачити різні документи, чернетки і навіть малюнки Тараса Григоровича. Також під дахом музею зібрана велика колекція його особистих речей. Експонати шукали по всьому світу. Величезну допомогу надали родичі Кобзаря. Чимало тут і зразків народної творчості на мотиви популярних творів. У цьому заповідному куточку постійно проводяться прочитання творів Шевченка і молодих українських авторів, проходять літературні і фольклорні фестивалі.

Батьківщина Тараса Шевченка

Адреса: с. Шевченкове, вул. Петровського, 33

Контакт: +38 (04740) 2-01-28, 2-01-81, 9-53-49

Цей об`єкт у статтях

Коментарі